Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Seo Uyumlu Makale Nedir?

Bildiğiniz gibi SEO,  (Search Engine Optimization) kısaltmasıdır. Türkçe’ye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilen SEO, web sitenizin veya sayfalarınızın arama motorlarında üst sıralarda çıkmasına yönelik yapılan çalışmaların tümünü kapsar. SEO uyumlu makale nedir diye sorulduğunda; SEO uyumlu makale arama motorlarında yazılan içeriğin daha kolay bulunmasını sağlar. Yazılan bu içeriklerin SEO uyumlu olabilmesi için belirli kurallar vardır ve bu kurallar uygulandığı zaman arama motorlarında üst sıralarda çıkmak kaçınılmazdır.

SEO Uyumlu Makale Yazılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

SEO uyumlu makale nedir denildiğinde bilmemiz gereken en önemli şey, Google’ın amacının arama yapan kullanıcılarına en doğru ve kesin bilgiyi sağlamak olduğudur. Bu demek oluyor ki makalelerin sadece SEO uyumlu yazılmış olması bile yeterli olmayabilir. SEO uyumlu olacak diye anlamsız makaleler yazıldığında kullanıcıya bir faydası olmayacağından, Google tarafından fark edilebilir.

Google’ın yazılımı kullanıcıdan daha zekidir ve yazılmış olan makale içeriğinin kullanıcılara bir faydası olup olmayacağını test edecek alt yapıya sahiptir. Bu sebeple yazılacak olan makalenin yüzde yüz SEO uyumlu olması için, hem SEO makale yazım kurallarına uygun olması hem de içeriğin anlamlı olması gerekmektedir.

Seo Uyumlu Makale Nedir?

Her Bir Makale Özgün Olmalıdır

Yazılacak makalenin her bir cümlesi özgün olmalı, başka hiçbir web sitesinde daha önce yazılmış olmamalıdır. Google’ın kendi bünyesindeki botlar, web sitelerini sürekli bir şekilde taramaktadır ve kopya içerikleri tespit edebilmektedirler. Bu sebep ile makaleleriniz özgün bir şekilde yazılmalı ve özgünlük testinden onaylı bir şekilde geçerse web sitenizde yayınlanmalıdır. Eğer içerikleriniz özgün değilse, Google’da üst sıralarda çıkmak isterken daha da alt sıralara düşebilmeniz mümkün.

Bu sebepten dolayı makale yazılmadan önce çok iyi bir şekilde araştırma yapılmalı ve cümlelerin özgün olmasına dikkat edilmelidir. SEO uyumlu makale nedir sorusunu aklınızdan silmek için Mucize Fikir, her sektörde ve her konuda profesyonel içerik ekibi ile SEO uyumlu makale yazarak web sitenizi üst sıralara çıkarmayı garanti etmektedir. Web site ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek, doğru anahtar kelimelerde site trafiğinizi arttıracak, zengin içerikli SEO uyumlu makale yazıları için bizimle iletişime geçin.

 

 

Seo Uyumlu Makale Nedir?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?