TEKLİF İSTE

Seo Uzmanı

Seo Uzmanı

Sitenize değer katar …

Web sitesinizi yaptırdığınızı ve internet ortamına artık girdiğinizi düşünelim. Ancak iş tam burada başlıyor ki, web sitenizin istenilen anahtar kelimelerde google’da ve diğer arama motorlarında gözükmesi sağlanmalıdır.

Bir çok firma web sitelerini imtermet mecrasında aktif hale getirerek, akışına bırakır ve SEO uzmanı desteği almazlar. Bu durum sitenizi kimsenin bulmamasına ve doğal olarak sitenize trafik gelmemesini sağlar. Yapılması gereken ise, seo konusunda bilgi sahibi olan birisi ile görüşerek, onpage ve offpage seo danışmanlık desteği almaktır.

Öncelikle sitenizin sayfa içi seo kriterleri incelenerek, uygunsuz olanların giderilmesi gerekmektedir. Onpage seo kriterleri fazla olmakla beraber, adım adım yapılarak geliştirilmelidir.

Seo Puanı Nasıl Arttırılır?

Seo puanını arttırmanın kriterleri ile ilgili olarak bir seo danışmanından yardım almanız ve onun yönlendirmesi ile webmaster’ın site içi eksiklerini gidermesi gerekmektedir.

Örnek vermek gerekirse,

W3C hatalarının giderilmesi, robots.txt dosyasının oluşturulması, sitemap oluşturulması ve web master tools tarafına eklenmesi, arama trendlerinin tespit edilerek, SEF uyumlu URL’ler oluşturulması ve içeriğine makale girişlerinin yapılması, doğru meta title ve description eklenmesi, veri işaretleme işlemlerinin ve google schema yapısının oluşturulması, 301 sayfalarının oluşturulması, site hızının arttırılması vb… gibi daha bir çok kriter.

Yukarıda saydığımız çalışmalar onpage seo çalışmalarının sadece bir kısmıdır. Bu işlemler teknik bilgi gerektirmekle beraber, bir arama motoru optimizasyonu uzmanı tarafından gerçekleştirilmelidir.

Seo rakip analizi

Rakip analizi çok önemli ve sık yapılması gereken bir işlemdir. Rakipler detaylı bir şekilde analiz edilmeli, irdelenmeli, backlink kaynakları ve yaptıkları çalışmalar raporlanmalı ve bu şekilde karşılaştırmalı olarak seo çalışması yapılmalıdır.

Altını çizerek belirtmek isteriz ki, yapılan sayfa içi ve sayfa dışı seo çalışmalarının çok büyük önemi vardır ancak en önemlisi sitenizin güncel tutulmasıdır. Sitenizi açarak, kendi haline bırakırsanız büyük bir hataya düşmüş olursunuz. Sürekli olarak güncellemek, özgün makale ve içerikler oluşturmak, çıtanızı yükselterek geleceğe yatırım yapmak büyük bir avantaj sağlamaktadır. Sitenizi hem kendiniz hem de arama motorları için güncellemiş oluyorsunuz.

Google özellikle son penguen güncellemesi ile doğal bir şekilde içerik üreten ve internet mecrasına kaliteli bilgi sağlayan web sitelerinin sürekli değerini arttırmaktadır.

Sürekli sıralama algoritmasını güncelleyen google, artık web sitelerinin güncel olmasına ve yeni bilgi vererek, özgün olmasına dikkat etmektedir.

Ayrıca web sitenizle ilgili en çok bilgi veren makaleyi ve içeriği yine siz oluşturabilir ve kullanıcılara en doğru bilgiyi yine siz verebilirsiniz. Bu doğrultuda boş vakitlerinizde sürekli olarak makale yazmalı,SEO uzmanı ile irtibata geçerek, makalenin kriterlere uygunluğunu incelemesini talep edilerek, sitenize ve backlink vereceğiniz diğer sitelere eklemelerini yapmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir