Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Seozone 2014 Nasıldı?
Seozone 2014 Nasıldı?

Seozone etkinliğinde bizleri neler bekliyordu, öncelikle ona değinelim. Seozeo etkinliğinin bize kazandırdıkları neler? sorusunu cevaplayalım. Dünyaca ünlü markalarla çalışmış lider danışmanlar, bilgi ve deneyimlerini konferansta bizimle paylaşıyorlar. Avrupa’nın seçkin markalarında çalışan dijital pazarlama profesyonellerinin önerilerini öğrenme fırsatı buluyorsunuz. Uluslararası konuşmacıları ile dikkat çeken Seozone, sık sık vurguladığımız gibi SEO konusunda ülkemizde atılan çok önemli bir adım olarak değerlendirilebilir demek mümkün. Konferansın Türkiye’deki SEO meraklılarını bir araya getiriyor ve oldukça eğitici, öğretici bir gün vaad ediyor. Önceden belirlenen programlar sayesinde konuşmacıların kimler olduğunu ve hangi saat aralığında konuşma yapacaklarını öğrenmek mümkün.

Seozone Etkinliği Nasıl Geçti?

Türkiye’nin Uluslararası ilk SEO Etkinliği. 25 Ekim’de, SEOZEO‘nun İstanbul Şişli Radisson Blu‘da düzenlediği SEOZONE etkinliğine Mucizefikir olarak katıldık. Bu kapsamda Yurtdışından gelen konuşmacılar ve Türk konuşmacılar dahil çok profesyonel şahıslar bizleri bilgilendirdi. Türkiye’den ve Yurtdışından etkinliğe katılan, seo ve dijital pazarlama konusunda profesyonel yüzler bizleri aydınlattı.

Mucizefikir olarak verilen bilgiler ciddi anlamda işimize yaradı.

Kuzuloğlu, “Şirketler için SEO neden iyi bir yatırım?” konuşması ile dikkat çekti.

Etkinliğin ikinci konuşmacısı İspanya’da bağımsız olarak SEO danışmanlığı veren Aleyda Solis “İçerik Destekli SEO Kampanyaları Yaratmanın Yolları” isimli konuşması ile sahnedeydi. Aleyda’nın konuşması çok verimliydi.

Jon Cooper, Michael King, Christoph Cemper, Annie ve Yiğit Konur’un konuşmaları hevesle tarafımızdan dinlendi. Özellikle Jon Cooper’ın konuşması ve link inşaası ile ilgili bilgilendirmeleri gayet işimize yaradı.

Link inşaası konusunda doğal backlink almanın önemini bizlere öğretti, şimdiye kadar ücretli olarak alınan backlinkler, kalitesiz siteler üzerinden verilen bağlantıları göz önünde bulundurduğumuz zaman, marka bilinirliği ve kaliteli içerik üretmenin sonucu olarak, backlink sayısının otomatik olarak arttığını gözlemledik.

Sonrasında aldığımız ücretsiz deneme kuponları sayesinde, özellikle linkresearchtool tarafımızdan denenmiş ve sitelerimiz ciddi anlamda google penguen penaltılarından arındırılmıştır. O günden bu yana hala LRT tarafımızdan kullanılmaya devam etmektedir.

Seozeo ekibine ve Yiğit Konur’a emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Seozeo ekibinin büyük bir aile olduğunu ve Türkiye’de Seo ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenlerin önünü açtığını ispatladı.

2015 senesinde, yepyeni bir Seozone etkinliği olacağını duyuran Yiğit Konur, bizleri şimdiden heyecanlandırdı.

Seozone 2014 Nasıldı?