Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Shopify Nedir? Nasıl Kullanılır?

Düşük bir maliyetle, internet üzerinden satış yapmak amaçlı var olan e-ticaret sitelerinin mağaza yazılımı olarak bilinen Shopify sanal ortamda bu konuyla alakalı çok bilgisi bulunmayan bireylerin dahi pazarlama ve satış yapmasına olanak sunmaktadır. Ufak çaplı bir ödeme yapılarak satın alınabilecek bu programla bir e-ticaret mağazası kurularak, bir yazılım bilgisine ya da program bilgisine ihtiyaç duyulmadan e-ticaret süreçleri rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Zaman geçtikçe kullanım kolaylığından ve başarılı tasarlanmış bir yazılım olmasından ötürü kullanıcı sayısı sürekli olarak artan Shopify, ürünlerin sanal bir mağaza kurularak kolaylıkla satılmasını sağlamaktadır. Oldukça pratik ve kolay kullanım olanaklarına sahip olduğu keşfedildiğinden beri, e-ticaret sektöründe en çok kullanılan ve geliştirilen programlardan da biri haline gelmiştir.

Shopify kullanımı için bir hosting satın alınmasına gerek yoktur. Aynı şekilde bir sunucu kurulumuna da gerek duyulmamaktadır. Kısacası hiçbir teknik detay bilgiye sahip olunmasını gerektirmeyen kolaylığa sahip olan yazılım, kullanıcılarına sadece tanıtım konusunda ve satış konusunda çalışmalar gerçekleştirmeleri seçeneğini bırakmaktadır.

Shopify Kullanıcılarına Nasıl Olanaklar Sunar?

  • Tüm internet tarayıcılarına ve tüm cihazlara uyumluluğu bulunan Shopify, ulaşılabilirlik konusunda müthiş bir seçenektir.
  • Diğer yazılımlarda bulunan hatalar ve kullanıcıların düşük puan verdikleri yazılım özellikleri Shopify’da görülmez.
  • Online olarak perakendecilikle uğraşan online mağaza sahiplerine, mağazalarını işletmeleri için gereksinim duydukları tasarım, pazarlama, ödeme, nakliye gibi hizmet gerektiren kısımların hepsini bir arada sunmaktadır.
  • Piyasadaki diğer yazılımlara göre çok daha uygun bir bedelle satın alınabilen bu yazılım, cüzi miktar ödemeyle elde edilebiliyor olmasına rağmen pek çok ara yüzü, kodlamayı ve temayı da bizlerin kullanımına sunar.
  • Ödeme seçeneklerinin sayısı 70’den fazladır. Shopify e-ticaret için ödeme seçeneği fazlalığının fazla müşteri anlamına geldiğinin bilince olan tasarlayıcılar, yazılıma tüm bankalardan taksitli ya da nakit ödeme alınacak şekilde özellikler ekleyerek kullanım kolaylığı sağlamışlardır.

Shopify SEO Uyumlu Nasıl Düzenlenir?

Her internet sitesi için başarı kazanmak adına yapılması gereken SEO düzenlemeleri, Shopify kullanımında da pek tabii geçerlidir. Bu yazılım bir online ticaret mağazası oluşturmak adına kullanıldığı için ürünlerin tanıtımı, site tanıtımı, satış yapılması gibi durumlar için geçirilecek süreçlerde sitenizin Shopify kurulumuyla beraber site haritasına sahip olması, sitedeki görsellerin hız konusunda başarı yakalanması için optimize edilmesi, sayfa içeriklerinde özgün içeriklerin yer alması ve doğru anahtar kelime çalışmalarının gerçekleştirilmesi, sayfaların her birinde meta etiketlerin ve başlıkların doğru kullanımına dikkat edilmesi gibi süreçler SEO uyumluluğu oluşturmaktadır.

Shopify Nedir? Nasıl Kullanılır?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?