Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Snapchat’te Eksik Görülen 5 Özellik

 

Son zamanların sıklıkla tercih edilen popüler uygulamalarından bir tanesi olan Snapchat, neredeyse Facebook, Twitter ve Instagram kadar aktif bir şekilde kullanılıyor. Snapchat için fotoğraflı ve videolu mesajlaşma uygulaması demek mümkündür. Ancak Snapchat’i diğer uygulamalardan ayıran çok önemli bir özellik var: Fotoğrafların ve videoların belirli bir süre sonunda siliniyor olması!

Snapchat uygulamasında da Instagram’da olduğu gibi filtreler bulunuyor. Fotoğrafınızı çektikten sonra sağa veya sola kaydırarak istediğiniz filtreyi seçebiliyorsunuz. Uygulama, ışıksız ortamlarda dahi ön kameranızdan çekim yapabilmenize olanak tanıyor. Ön kamerayla fotoğraf çekerken sol üstteki flaş seçeneğini aktif konuma getirebiliyorsunuz. Snapchat’te göndereceğiniz fotoğrafların karşı taraf tarafından kaç saniye görüntülenebileceğini seçebiliyorsunuz. Bu ve benzeri gibi birçok özelliği bulunan Snapchat uygulamasında eksiklikler yok mu? Elbette var!

Mucize Fikir ailesi olarak yapmış olduğumuz araştırmalar doğrultusunda Snapchat uygulamasındaki eksikleri belirledik. Snapchat’te keşke olsa dediğimiz 5 özellik aşağıda belirtilmektedir.

Snapchat Uygulamasında Eksikliği Hissedilen Özellikler

Snapchat’in eğlenceli, renkli ve süprizlerle dolu dünyasında “keşke olsaydı!” dediğimiz özellikler;

  • Snapchat hikayelerinde bir öncekine bakma şansımız keşke olsaydı! Şöyle ki ne yazık ki hikayelerde kaçırdığınız bir snapi geriye dönerek tekrardan görme şansınız yok. Yani eğer kaçırdığınız ve yeniden görmek istediğiniz bir snap varsa tüm hikayeye en başından tekrar bakmanız gerekiyor.” Yok, ben sadece bir önceki snapi yeniden görmek istiyordum” deme şansınız maalesef yok!
  • Evet, birkaç adet filtre mevcut fakat yeterli mi? Elbette değil! Snapchati daha renkli, daha kullanışlı ve daha tercih edilebilir bir hale getirmek için daha fazla filtre bulunması gerekiyor. Instagram’da olduğu kadar olmasa da filtre sayısının arttırılması lazım. İlerleyen zamanlarda Snapchat uygulamasından farklı filtre alternatifleri bekliyoruz!
  • Sosyal medyadan alıştığımız bir konu var: Tag! Yani etiketler! Snapchat uygulamasında herhangi bir etiketleme söz konusu değil. Snaplerde yer alan arkadaşlarımızı etiketleme özelliği malesef uygulamada mevcut değil. Ancak eğer etiketleme konusuna ağırlık verilerse uygulamada daha büyük bir iletişim ve etkileşimden söz etmek mümkün olacaktır.

 

  • Eğlenmemize olanak sağlayan lensleri keşke kaydetme imkanımız olsaydı! Snapchat kullanıcılarına bakıldığında birçoğunun sadece bu lensler için uygulamayı tercih ettiğini görmekteyiz. Keşke sevdiğimiz lensler kayıt edilse ve istediğimiz zaman bunları kullanabilsek.

Snapchat uygulamasına keşke gelse dediğimiz özellikler bu şekildedir. Umuyoruz ki en kısa zamanda uygulamada bu özellikleri görebiliriz.

Snapchat’te Eksik Görülen 5 Özellik
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?