Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Sosyal Medya Ajansı Ne Yapar?

Sosyal medya ajansı dediğimiz kuruluşlar, bir markanın ya da daha küçük ölçekli bir grubun sosyal medya hesaplarının dijital dünyada profesyonel olarak yönetilmesini sağlayan kurumlardır. Sosyal medya hesaplarının yönetiminin çok kolay olduğu düşünülse de aslında bu noktada işin içerisine profesyonellik dahil olduğu için marka yönetimi vb. durumlar için bu tip işlerin bir sosyal medya ajansı tarafından yürütülmesi en doğru durumdur.

Özellikle dijital dünyada var olmak zorunda kalan firmaların kendi tanıtımlarını doğru ve kaliteli bir şekilde yapabilmesi için sosyal medya ajanslarına ihtiyaçları vardır. Ajanslar hem hesap yönetimlerini doğru direktiflerle yaparak bir yandan da marka değerinin artmasını sağlayacak proje çalışmalarında bulunmaktadırlar. Başarılarının devamlılığının sağlanmasında işte bu sosyal medya çalışmalarının çok büyük payı olmaktadır.

Mucizefikir Dijital Ajans olarak da sosyal medya üzerine yaptığımız başarılı yönetim çalışmalarıyla, kaliteli referanslarımızla ve uzman sosyal medya ekibimizle müşterilerimize başarı ve memnuniyet garantisi veriyoruz. Bizlerden alacağınız sosyal medya desteği ile markanız/kurumunuz bilinirlik olarak çok ciddi bir ivme kazanacak, müşteri portföyünüz ciddi oranda artacak ve bu durum da otomatikman satış hacminizi yükselterek sizi oldukça mutlu edici sonuçlarla karşılaştıracaktır.

Sosyal Medya Ajanslarının Genel Çalışma Prensipleri

Sosyal medya ajansı desteği alındığı süreçlerde, yapılan çalışmalarda öncelik bir markaya/kuruma dair bir pazarlama stratejisi geliştirmektir. Çünkü sosyal medya desteğine ihtiyaç duyulan durumlarda genelde markalar ya da kurumlar markalarını tanıtmak istemekte, takipçi sayılarını çoğaltmak istemekte, e-ticaret siteleri için mevcut müşteri sayılarını arttırmaya çalışmakta ya da satış hacimlerini yükseltmek istemektedirler.

Tüm bu isteklerin karşılanabilmesi için oluşturularak stratejiler de mutlaka bir uzman elinin değmesine ihtiyaç duyar. Bu çalışmalara ayrılan emekler uzun mesailer de gerektirebileceğinden işi bir uzmana bırakmak en doğru yoldur.

İlk olarak ajanslar kendilerinden destek alan markaların sosyal medya hesaplarını ve varsa ürünlerini detaylıca analiz ederek işe başlamaktadırlar. Sonrasında bu analiz ile hangi hedef kitleye yönelik işlerin yapılması gerektiği saptanıp sosyal medya hesaplarındaki aktifleşme süreçleri bu kitleye uygun olan dille, uygun olan saatte ve uygun olan detaylarla yapılmaktadır.

Bu anlattıklarımızın ışığında, sosyal medya ajansı danışmanlığı alındığında gerçekleştirilecek çalışma prensiplerini şu maddeler halinde özetleyebilmekteyiz;

  • Doğru analiz yapılarak markaların sektörleriyle alakalı özel raporlar çıkarmaktadırlar.
  • Markanıza ya da kurumunuza özel olarak bir takım stratejiler belirleyerek satışların yükselmesini sağlayan kampanyalar yönetmektedirler.
  • Günümüzde revaçta olan Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Youtube, Linkedin gibi örneklendirebileceğimiz çeşitli sosyal medya ortamlarında kurumunuza yönelik tanıtımlar ve dikkat çekici çalışmalar gerçekleştirmektedirler.
  • Markanıza özel bir iletişim dili oluşturarak hedef kitlenizde daha samimi bir algı yaratabilmektedirler.
  • Reklam politikanızı tamamen markanıza uygun olarak belirleyerek, sosyal medya üzerinden gerçekleştirilerek dijital pazarlamalarda oldukça özel ve başarılı planlar hazırlayabilmektedirler.
Sosyal Medya Ajansı Ne Yapar?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?