Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Sosyal medya araçları nedir?

Dünya çapında şaşırtıcı sayıda 3,5 milyar insan sosyal medya kullanmaktadır.  İşletme ve marka, hedef kitlelerine ulaşmak,  ve onlarla etkileşim kurmak için sosyal medya kullanılmaktadır. Sosyal Medya araçları sayesinde Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin ve Youtube profillerinde içerikleri tek tek paylaşılmasına gerek yoktur. Bunlar sayesinde de tüm platformlarda paylaşılacak içerikleri tek bir noktadan yönetebilmektedir. Ayrıca bazıları sosyal medya araçları sayesinde marka hakkındaki paylaşımları görebilmektedir. Bunları tek bir noktadan yönetebilmektedir. Bir sosyal medya aracı, geniş bir kitleyle iletişim kurmak için kullanılan herhangi bir platforma denilmektedir. Sosyal medya araçları, işletmeye bağlı olarak farklı şekillerde iş amaçlı kullanılmaktadır. Örneğin, marka bilinirliğini artırmak, müşterilerle bağlantı kurmak ve işletmelerle ilişkiler kurmak için sosyal medya araçları kullanılmaktadır. Sosyal medya pazarlaması, pazarlamacılar arasında daha popüler hale gelmektedir. İşletmelerin hedef kitleyle etkileşim kurmasına, onları müşteriye dönüştürmesine, bir sosyal medya varlığı oluşturmasına, etkileyicilerle çalışmasına ve nihayetinde geliri artırmasına yardımcı olmaktadır.

Sosyal Medya Araçlarının Avantajları nelerdir?

Sosyal medya hesaplarının sürekli aktif kalması ve verimli kullanılması için önemlidir.

Hesabın yöneticisi aktif olmadığı zamanlarda, kullanıcılar bu platformu aktif olarak kullanmaya devam etmektedir. Örneğin paket servisi hizmeti veren bir restoranın, gece saatlerinde müşterileri için içerik paylaşması ve ürünlerini tanıtması pazarlama faaliyeti için önemli olmaktadır.

Bu araçlar sayesinde takipçi hareketlerinin genel durumunu günlük, haftalık ve aylık bazda takip edebilir.  Kullanılan markanıza verimlilik sağlayacak değişiklikleri yapılabilmektedir.

Bu araçları kullanarak marka iletişiminizde rutin olarak yapılan pek çok işi otomatik hale getirir.Sonuç olarak sosyal medya araçları günümüzde bir çok alanda işleri kolaylaştırmaktadır.İşletmelerin bir çoğu bu araçları kullanmaktadır.

En iyi 10 sosyal medya sitesi hangileri?

  • 1-Facebook.
  • 2 – WhatsApp.
  • 4 – WeChat.
  • 5 – QZone.
  • 6 – Tumblr.
  • 7 – Instagram.
  • 8 – Twitter.
  • 9 – Google+ ( Artık Kullanılamıyor )
Sosyal medya araçları nedir?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?