Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Sosyal Medya Pazarlaması Yapmanın 5 Avantajı

İşletmenizin tanınmasını, trafiğini ve satışlarını olumlu yönde etkilemenin en kolay yolu sosyal medya pazarlaması yapmak olacaktır. Bu yol hem hızlı hem de maliyeti düşük olduğundan işletmeler tarafından vazgeçilmez bir hale gelmektedir. Pazarlamacıların yaklaşık %90’ı, sosyal medya pazarlaması yapmanın şirketlerine büyük bir etki yarattığını iddia ediyor.

Sosyal Medya pazarlaması yapmanın şirket başarısı için önemli bir unsur olduğunu ve birçok pazarlamacının platformu kullanarak iş büyümesi potansiyelini fark ettiğini görmek kolaydır . Ancak, bu profesyonellerin bazıları, hangi taktiklerin uygulanacağından ve etkili olup olmadıklarından emin değiller.

Sosyal Medya araştırmacılarına göre , pazarlamacıların birçoğu sosyal medya pazarlaması yapmanın faydalı olduğunu bildiği halde, kampanyalarını yürütürken hangi metriklerini ölçmeleri gerektiğini tam olarak anlayamıyor ve sosyal medya pazarlaması yapmanın, şirketlerinin hangi alanında, ne gibi olumlu sonuçlar doğurduğunu görmek istiyor.

 

İşte, Sosyal Medya Pazarlaması yapmanın Avantajları:

 

1.Artan Marka Bilinirliği

Sosyal medya, içeriği birleştirmek ve işletmenizin görünürlüğünü artırmak için kullanılan en düşük maliyetli dijital pazarlama yöntemlerinden biridir. Bir sosyal medya stratejisinin uygulanması, geniş bir tüketici kitlesiyle ilgileneceğinizden, marka bilinirliğinizi büyük ölçüde artıracaktır. Şüphesiz, markanızın faydalanacağı bir sosyal medya sayfasına sahip olmanız ve düzenli kullanım sayesinde, işletmeniz için geniş bir kitle oluşturabilir.

 

2.Trafik Artışı

Pazarlama stratejinizin bir parçası olarak sosyal medyayı kullanmadan, sadık müşteri çevrenizin dışındaki herkese ulaşmakta daha fazla zorlanabilirsiniz.

Pazarlama karmasına eklediğiniz her sosyal medya profili web sitenize açılan bir ağ geçididir ve gönderdiğiniz her içerik yeni bir müşteri edinme fırsatıdır.

Sosyal medyada pazarlaması yaparak, işinizi dünyanın her yerinden çok çeşitli çok yönlü tüketicilere etkin bir şekilde açabilirsiniz.

 

3.Geliştirilmiş Arama Motoru Sıralaması

Arama motoru optimizasyonu, daha yüksek sayfa sıralaması elde etmek ve işletme web sitenize trafik sağlamak için çok önemlidir. Sosyal medya, arama motoru sıralamalarını doğrudan artırmazken, Sosyal Medya İncelemesi, bir yıl veya daha uzun süredir sosyal medyayı kullanan pazarlamacıların% 58’inden fazlasının, hala geliştirilmiş arama motoru sıralamasında olduğunu belirtiyor. Anahtar kelimeleriniz için en üst sıralarda yer alabilmek, trafiğinizi devrimden geçirecek ve işletmeniz için olumlu sonuçlar üretmeye devam edecektir.

 

4.Daha Yüksek Dönüşüm Oranları

Daha fazla görünürlük ile, işletmeniz dönüşüm için daha fazla fırsat kazanır. Sosyal medya paylaşımlarınız, her blog yayınını, resmi, videoyu veya yorumu görüntüleyenleri şirketinizin web sitesine yönlendirebilir ve trafiği artırabilir. Sosyal medya pazarlaması, işletmenizin iletişim aracılığıyla olumlu bir izlenim bırakmasını sağlar. Markalar, içerik paylaşma, yorum yapma ve sosyal medyada durum bildirme yoluyla etkileşime girdiğinde, insanlar kendilerini o markaya daha yakın hissederler ve bu durum alışveriş yapma oranlarını arttırabilir.

 

5.Daha İyi Müşteri Memnuniyeti

Sosyal medya, bir ağ ve iletişim platformudur. Şirketiniz için bu platformlar aracılığıyla bir ses oluşturmak, şirketinizin iletişim kurabilme kabiliyeti açısından önemlidir. Müşteriler, sayfalarınızda yorum yayınladıklarında, otomatik bir mesaj yerine kişiselleştirilmiş bir yanıt alacağını bildiklerinde bu durum onları oldukça memnun eder.  Her bir yorumu kabul edebilmek, ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarının ne olduğu konusunda dikkatli olduğunuzu ve en iyi deneyimi sunmayı amaçladığınızı göstererek müşteri memnuniyetini en üst noktalara taşıyabilirsiniz.

 

Harekete Geçin!

Sosyal medya pazarlamasının avantajları olduğu açıktır, bu yüzden işletmeniz zaten uygun profillere sahip değilse bunları oluşturun! İşletmenizin bilgilerini doldurun ve takipçileri kazanmaya başlamak için ilgi çekici içerikler yayınlayın.

Sosyal Medya Pazarlaması Yapmanın 5 Avantajı
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?