Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?
Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

Sosyal Medya Reklamcılığı, firmaların veya kişilerin kendini tanıtmak ve para kazancı sağlamak adına sosyal ağlarda gerçekleştirdiği işlemlere denir. Kişileştirilmiş veya kurumsal firmaların sosyal ağlarda adını duyurmak , internet aracılığı ile para kazanmak ve marka bilinirliğini attırmak adına sosyal medya ağlarını kullanması çok önemlidir.  Daha çok giyim mağazalarının ve kozmetik ürünleri satan mağazalarının kullanmasının yanı sıra inşaat fırmalarının da dairelerini satabilmek adına verdiği reklamlarla kendi payına bir kazanç sağlayabilmektedir.

Gün geçtikçe sosyal medya ağlarının kullanıcı sayıları hızla artış göstermektedir ki bu durumun firmalar ve mağaza gibi reklam verecekler için büyük şans demektir. Sosyal ağlarının kullanıcılarının artmasıyla birlikte verilen reklamları hesaplarında dolaşırken görmek istemeyebilirler. Fakat sosyal medya da verilen reklamları kullanıcı ister istemez görecektir.

Sosyal Medya Reklamcılığının Avantajları

Firma sahipleri kendine özel kurumsal kimlik ve imaj yaratmak adına sosyal medya reklamcılığını tercih etmektedirler. Tabi ki avantajları burada bitmiyor.

Sosyal medya reklamcılığının avantajları aşağıdaki gibidir:

Sosyal medya üzerinden verilen reklamları istenilen hedef kitleye göstererek reklamını milyonlarca insana gösterebilirsiniz.

Sosyal medya reklamcılığının bir diğer avantajı ise düşük bütçeli olmasıdır. Diğer reklam mecralarına oranla düşük maliyeti vardır ve birim kişiye gösterme süresi oldukça hızlıdır.

Sosyal medya reklamcılığının bize sunduğu en iyi avantaj ise reklamların kolay rapor edilebilmesi. Sosyal medyada verilen reklamlarının, kaç kişiye gösterildiğini, kaç tıklama alındığını, sitenize kaç trafik çektiğinizi her an görebilmeniz sizin işinizi daha da kolaylaştırmaktadır.

Sosyal medya reklamcılığının en önemli avantajı interaktif iletişim kurabilmesidir. Bu sayede hedef kitlede bulunan kullanıcıların sitenizde trafik yaratmasıyla birlikte kullanıcıların bilgilenme isteği öne çıkar. Aynı zamanda tüketici ve üretici arasında bir diyalog ortaya çıkar.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?