Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Sosyal Medya Uygulamaları

En Popüler Sosyal Medya Uygulamaları

Facebook

Yaklaşık 2 milyar kullanıcısıyla günümüzdeki en popüler sosyal medya uygulamalarından biri haline gelmektedir. Android, iOS ve Windows işletim sistemlerinin hepsiyle uyumlu olarak çalışan bu mobil uygulama ücretsiz olarak kullanıma açık bir uygulamadır. Facebook’a üye olduktan sonra girişinizi gerçekleştirerek arkadaşlarınızla ve ailenizle irtibat kurabilir ve aynı zamanda bu mobil uygulama sayesinde her yerden, istediğiniz her saatte; fotoğraflarınızı, videolarınızı veya durum paylaşabilirsiniz.

Facebook Messenger

Facebook tarafından geliştirilen facebook messenger, yazılı, sesli aynı zamanda görüntülü haberleşme sağlayabilen anlık sohbet etme uygulamasıdır. Bütün IOS,Android ve Windows  işletim sistemleri üzerinden ücretsiz olarak Messenger‘ı indirebilir ve facebook hesabınızla giriş yaptıktan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Twitter

Twitter, yarım milyonu geçen kullanıcı sayısıyla yine çok popüler olan sosyal medya uygulamaları biridir. Bu uygulama sayesinde sadece Türkiye’de değil, dünyada olan biten her şeyi anında öğrenebilme şansına sahipsiniz. Android, iOS ve Windows işletim sistemleriyle uyumlu olarak kullanılabilen bu uygulama üzerinden ücretsiz üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Üyelik oluşturduktan sonra kullanabileceğiniz bu uygulama üzerinden istediğiniz herkesi takip edebilir, sohbetlere katılabilir veya görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Swarm

Eski Foursquare uygulamasının yerini alan Swarm sayesinde gittiğiniz yerleri arkadaşlarınızla paylaşabilir,  Swarm üzerinden arkadaşlarınız veya arkadaş gruplarınızla  mesajlaşabilir, birlikte planlar oluşturabilir ve yaptıklarınızı tek bir tıkla paylaşabilirsiniz. Yakınınızda olan arkadaşlarınızın nerede ve hangi saat aralığında paylaşım yaptığını görebilirsiniz. Arkadaşlarınızın profillerini gezebilir, check-inlerini beğenebilirsiniz.  Check-in yapıp Swarm’ın size sunduğu rozetlerle süsleyebilir, coin kazanabilirsiniz. Eğer daha önce Foursqaure üyeliğiniz varsa Swarm profili  için yeni bir üyelik oluşturmanıza gerek kalmıyor.

Instagram

800 milyonu aşkın kullanıcıya erişen Instagram, fotoğraf paylaşma platformudur. En popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi haline gelen Instagram üzerinden takipçilerinizle fotoğraflarınızı paylaşabilir, story(anlık fotoğraf) paylaşabilir,  takip ettiklerinizin fotoğraflarını görüntüleyebilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz. Yine Instagram Android, iOS ve Windows işletim sistemleriyle ücretsiz olarak  kullanabilirsiniz.

 

WhatsApp

Mesajlaşma uygulamalarının kralı olarak görülen WhatsApp, 1,5 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşarak en popüler sosyal medya uygulamaları içinde 2. sıraya yerleşti. WhatsApp sayesinde rehberinizde bu uygulamayı kullanan herkesle görüşebilme şansına sahipsiniz. Ücretsiz bir uygulama olan WhatsApp üzerinden mesaj, fotoğraf, video, belge, konum ve kişi paylaşımı yapabilir aynı zamanda arkadaşlarınızla sesli ve görüntülü arayabilirsiniz. Cihazınızın mağaza bölümünden kısa bir sürede indirebileceğiniz bu uygulamayı telefon numaranızı girdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Snapchat

Anlık mesajlaşma özellikli sosyal medya uygulamalarından biri olan Snapchatüzerinden yazılı metin, fotoğraf ve video gönderimi yapabilirsiniz. Kişiye özel gönderebileceğiniz görseller ve videolar 1 – 10 saniye arasında göndericinin belirlediği şekilde alıcı tarafından iki defa görüntülenebilir. “Hikaye” kısmının yer aldığını Snapchat’te 24 saat boyunca takipçilerinizle fotoğraf, video veya yazılı metin paylaşabilirsiniz.

LinkedIn

İş dünyasında yer alan bireylerin diğer kişilerle iletişim kurabilmesini ve bilgi paylaşımı yapabilmesini sağlayan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. 2003 yılında kullanıma açılan LinkedIn, 20 farklı dilde hizmet vermektedir. Ücretsiz bir mobil uygulama olan LinkedIn’i üyeliğinizi oluşturduktan sonra kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Uygulamaları
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?