Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Sosyal Medyanıza Profesyonel Bir Dokunuş Mucizefikir
Sosyal Medyanıza Profesyonel Bir Dokunuş Mucizefikir

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Herkes içerik paylaşır, peki ya siz?

Neden sosyal medya hesaplarınız için profesyonel bir hizmet almalısınız?

Düzenli paylaşım, takipçi etkileşimi, dm, reklam yönetimi.. Tüm bunların yanında sosyal medya hesapları yönetmek bir süreçtir. Planlı ve programlı bir şekilde, sektörünüze uygun içerik ve görsel tasarımlarla oluşturulan bir galeri markanızı sosyal platformlarda en iyi şekilde temsil etmek için önemli bir husustur.

Sosyal medya hesaplarınız için yapılan post tasarımlarında orijinallik, yaratıcılık, estetik, işlevsellik, bütünsel etki ve tasarımın açıklığı önemli özellik ve ölçütlerdir. Tüm bunlar yazılı içerikle aktarılamayan birçok mesajın hedef kitleye görsel mesajla aktarılmasını sağlayacaktır.

Sosyal medyada gönderilerin etkili olabilmesi için sistematik bir tasarım süreci yapılandırmak gerekir. Bu sürecin ilk aşaması sosyal medya tasarımına ilişkin hedeflerin ne olduğunu belirlemektir. Bu aşamada hedefleri gerçekleştirmeye yönelik olanaklar ve koşullar değerlendirilmeli ve ön analiz yapılmalıdır. Böylece proje sürecinde gerçekleşebilecek sorunlar minimize edilir. Tasarım sürecinin bir sonraki aşaması ise hedef kitleyi belirlemek ve anlamaya çalışmaktır. Hedef kitle kimdir, ne bekler, tasarımla nasıl bir ilişkide bulunur, deneyimleri, yaş aralığı gibi birçok tanımlama sürecinden geçilir. Hedef kitleye sunulacak içeriğin aktif katılım gerektirip gerektirmediği de oldukça önemli bir konudur.

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Görsel iletişim tasarımı sürecinin amacı, görsel iletiyi hedef kitleye etkili biçimde sunmaktır. Nitelikli bir grafik tasarım süreci bu noktada görsel mesajı etkili, amacına uygun ve algılanabilir, ayrıntılardan arındırarak yapılandırır.  Kompozisyon, renk, imajlar, tipografik öğeler, yönlendirmeler, sesler… görsel iletinin anlam kazanmasında ve mesajın doğru hedefe ulaşması sürecinde geçilen süreçlerdir.

Günümüzde görsel iletişim tasarım sürecinde çok yönlülük, özgünlük, yaratıcılık çözümleri seçici biçimde ortaya konmalıdır. Daha hızlı, dinamik ve yeniden yapılandırılabilir olmalıdır. Tasarımda mesaj oluşturma sürecinde hedef kitlenin ilgileri, sosyolojik, psikolojik, fizyolojik özellikleri, eğitim düzeyi vb. birçok değişken derinlemesine sorgulanması gereken olgulardır.

Dijital Pazarlama Ajansı – Sosyal Medya

Sizler için öncelikle markanızı daha yakından tanıyor, sektörünüzün havasını kokluyor, rakip analizleri yapıyor ve hedef kitlenizi belirliyoruz. Sonrasında ise müşteri kitlenize yönelik içerik ve görsel tasarımlarla dijital mecrada sizleri bir adım öne çıkarmak üzere planlama sürecine başlıyoruz. Markanızın sosyal yüzü, sosyal medya hesaplarınızı hafife almayınız. Profesyonel bir dokunuş her zaman sizi ileriye taşıyacaktır!

 

Sosyal Medya Ajansı Mucizefikir

Sosyal Medyanıza Profesyonel Bir Dokunuş Mucizefikir