TEKLİF İSTE

Ucuz Web Sitesi

Ucuz Web Sitesi

Her ne kadar cazip gözükse de, maliyeti düşürmek için ucuz web sitesi yaptırmak her zaman en akılcı çözüm değildir. Öyle ki şirketinizin sanal ortamda görünen yüzü olacak ve sonuç olarak en ucuz reklam olanağını sunacağı için aslında web sitesi hedefe ulaşmanın en önemli yollarından biri. Eğer web sitenizin tasarımı ve/veya düzenlenmesi için para karşılığında hizmet alacaksanız, öncelikle size sunulanlara dikkat edin. Yalnızca güzel görünen bir web sitenizin olması asla daha fazla kazancı beraberinde getirmeyecektir. Bu oldukça detaylı ve özenli bir çalışma gerektirir.

Ucuz web sitesi dezavantajları

Tasarruf ettiğinizi düşünürken karşılaşabileceğiniz dezavantajlardan bahsedelim.

Gelişen ve ilerleyen teknoloji çağında web siteleri konusunda da her gün bir yenilik oluyor. Cep telefonlarında bile internet erişimi sağlamak bu kadar kolayken size vadedilen tasarımın mobil uyumlu olup olmadığından kesinlikle emin olun. Responsive tasarım olarak adlandırılan, yani çözünürlüğe göre kendisini şekillendiren bu mobil uyumlu teknoloji, pek çok ucuz fiyat garantili tasarımcı tarafından kullanılmıyor.

Bir diğer önemli özellik SEO. Web sitenizin Google Seo uyumlu olmaması, arama motorlarında listeleme getirmeyeceği için size ziyaretçi kaybettirecektir. Seo yapacak olan tasarımcıların yenilikleri ve güncellemeleri yakından takip ediyor olması gerekmektedir.

Size teslim edilmesi öngörülen sürenin dışına çıkılmaması önemli bir kriter.  Bununla beraber web sitenizin domaini aktif olduğu sürece her türlü konuda teknik destek alabileceğinizden emin olun. Bugün pek çok kişi web sitesini teslim ettikten sonra bir daha ilgilenmek istemiyor. Satış sonrası hizmet alma özgürlüğü en doğal hakkınız.

Günümüzde kullanılan tüm tarayıcılarda (chrome, safari, mozilla, explorer vb.) standart ve profesyonel bir görünüm elde etmelisiniz. Yüksek görüntü kalitesiyle (Retina Ready), son trendlere (HTML5 ve CSS3) uygun bir web sitesine sahip olmak bir ayrıcalık değil, neredeyse zorunluluk diyebiliriz.

Şirketinizle uyumlu bir web sitesi için  grafik tasarım çalışmaları yapılması da ayrı bir önkoşul olmalı. Sıradan bir görünüme sahip olmamak için banner + slider, tasarım + icon / button tasarımları üzerine detaylı bir grafik tasarım çalışması gerekmektedir.

Web sitenizi emanet edeceğiniz kişinin temelde bütün bunları gerçekleştireceğinden emin olmalısınız. Aksi taksirde sanal dünyada ki vitrininiz kötü sonuçları da beraberinde getirebilir ve bütün emekleriniz ve maliyetiniz boşa gidebilir. Sizi gerçekten yansıtan bir web sitesi, sahip olabileceğiniz en iyi tanıtım aracıdır. Firmaların veya şahısların bütçeleri yetersiz kalabilir ancak ucuz web sitesi yaptırdığını düşünerek, aslında kalitesiz bir içeriğe sahip olmak gelişen internet ortamında sizi veya firmanızın kurumsal kimliğini zedeleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir