Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Web Sayfasının Önemi

Günümüzde tüketicilerin %97’sinin almak istedikleri hizmet ve ürünleri öncelikle internet üzerinden aradıklarını biliyor muydunuz? Peki ya küçük işletmelerin %52’sinin bir web sayfasına ve %90’ının da mobile uyumlu bir web sitesine sahip olmadıklarını?

Bu küçük istatistik, aslına bakarsanız bir işletmenin daha fazla geç kalmadan internet dünyasında yerini alması gerektiğini gözler önüne seriyor. İnternet ve akıllı telefonların fazlasıyla hayatımıza girmesiyle birlikte bilgi araştırma alışkanlıklarımız da neredeyse tamamiyle internete kaymış durumda. Hal böyleyken, işletmenizi doğru bir şekilde temsil eden tasarıma, sizi doğru sunan görsellere ve  hizmetlerinizi açıklayan içeriklere sahip bir web sitesi, tüketicilerin size zamanında ulaşabilmelerini sağlar.

İşletmenizin mesai saatleri sınırlarında kalmaksızın, internet üzerinden web siteniz sayesinde hedef kitlenize 7/24 ulaşabilir, kendinizi anlatabilir; hatta kendinize yepyeni pazarlar bulabilirsiniz. Üstelik web sayfanız şirketinizi ve hizmetlerinizi fuar, basılı materyal ve kısa reklamlara kıyasla dilediğiniz uzunlukta ve net bir şekilde tüketicilere anlatabilmenizi, böylelikle de hem zamandan hem mekandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Çok güçlü bir iletişim platformu olan internet üzerinde bir web sitenizin olması, sizi büyük avantajlar sağlar. Şöyle ki web sayfanız sizi tam anlamıyla temsil eden, kendinizi en iyi şekilde anlatabildiğiniz, internet kullanıcılarıyla iletişim halinde olabildiğiniz etkili bir araçtır. İster kurumsal bir firma olsun ister ürün satan veya hizmet sunan bir mağaza; hepsinin bir internet sayfasına ihtiyacı vardır. Çünkü internet sayfanız sizin vitririnizdir. Sayfasını ziyaret eden internet kullanıcıları vitrinden görerek sizin hakkında yorum yapacaktır.

Web sayfanızın olması sizi sektördeki rakiplerinizden ayırır. Dünyaya açılan bir pencere olan web sayfası,  rakiplerinin önüne geçmek isteyenler için olmazsa olmaz bir koşuldur. Normal bir sokakta yer alan mağazanıza günde kaç kişi gelir? Çok işlek bir caddede mağazanız varsa kaç kişi gelir? Peki ya tüm Dünya’ya yayılan internet ortamında bir online mağazanız var olduğunda kaç kişi ziyaret eder sizi? Hiç şüphesiz ki internet sayfanızın ziyaret oranı diğerlerine kıyasla çok daha fazla olacaktır. Yani web sayfanız sayesinde milyonlarca kişiye erişebilir, maddi-manevi birçok avantaj elde edebilirsiniz.

Web Sayfasının Önemi
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?