Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Web Site Fiyatları

Web site tasarımı yaptırmak üzere hizmet alınabilecek ajanslar, şirketler, freelance web tasarımcılar tarafından farklı fiyatlandırmalarla karşılaşmak mümkün. Web tasarım alanında değerlendirilmesi gereken çok fazla unsur olduğundan sabit bir fiyat biçilememektedir. Günümüzde web site fiyatları, yapılacak olan sitenin yazılımından, tasarımına, içeriğinden grafiğine kadar pek çok farklı hususla değişiklik göstermektedir. Hazır web sitesi yaptırmak farklı bir maliyetlendirme gerektirirken, kişi veva kuruma özel bir çalışma ile web sitesi yaptırmak bambaşka bir maliyet demektir.

Web Site Fiyatları Değişir

Yapılacak olan web sitesinin e-ticaret sitesi, profesyonel web sitesi, kurumsal web sitesi gibi daha pek çok farklı seçenekler içerisinden seçileceğini düşünürsek, web site fiyatları da bu bağlamda farklılık gösterecektir.

Sektör içerisinde hazır web site temalarından seçilerek yapılandırılan bir web sitesiyle, özel grafik çalışması ile tasarlanan bir web sitesinin fiyatlandırmaları arasında muhakkak fark olacaktır. Kurum kimliğine veya kişiye özel grafik tasarım çalışması yapılan sitelerin rakiplerinden ayrılmak konusunda ve öznel tasarıma sahip olmasıyla başarıya daha yakın olacağı ayrı bir nitelik olarak belirtilmelidir.

Arama motoru optimizasyonu yani Seo uyum çalışmalarının web tasarım aşamasında yapılacak olması yine web site fiyatlarına etki eden faktörler arasındadır. Seo çalışması tasarım aşamasından sonra seo danışmanlık hizmeti olarak gerçekleştirilirse, bu web sitesi için fazladan maliyet demek olacaktır.

İnternetin günümüz şartlarında daha kolay ulaşılabilir olması, web site tasarımının yalnızca masaüstü araçlar üzerinden tasarlanması durumunu çürütüyor. Mobil uyumlu yani tüm çözünürlüklere karşı kendini şekillendiren web siteler, ziyaretçileri tarafından mutlaka olumlu değerlendiriliyor. Bu da konusunda uzman kişiler tarafından gerçekleştirilebilecek bir diğer özellik olarak web site fiyatlarını doğrudan etkiliyor.

Yıllık hizmet bedelleri ve teknik destek bütçeleri sektörde ajansına, firmasına, tasarımcısına göre yine değişiklik gösteren unsurlardan bir tanesi.

Web Site Tasarımı hizmeti alırken dikkat etmeniz gerekenler

Kullanılacak olan altyapının (web hosting) güvenilirliği, hızı ve dinamiği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu anlamda hizmet alınacak firmanın referansları incelenebilir ve önceden yapılmış olan web sitelerin hızı ve kullanım kolaylığı ölçülebilir.

Web sitesinin görsel estetiği, fonksiyonelliği, profesyonelliği web site fiyatlarına başlıca etki edecek faktörlerdir.

İnternet platformunda yer almaya karar verdiyseniz ve uzman ellerden web tasarım hizmeti almak durumundaysanız, yapılacak web sitenizin içeriği çok iyi değerlendirilmeli ve iyi araştırılmalıdır. İyi fiyat her zaman iyi sonuç vermeyebilir. Araştırdığınız web site fiyatları içerisinde makul olanı seçtiğinizi sanıyorken, doğru yapılandırılmamış bir web sitesi sonrasında çok daha pahalıya mal olacak masraflar çıkartabilir. Önemli olan yalnızca web site fiyatları hakkında değil, sizin web sitenizde olması gereken özellik ve nitelikler hakkında da detaylı bilgiye sahip olmaktır.

Web Site Fiyatları
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?