Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Web Sitemi Google’a Nasıl Eklerim?

Bir web sitesi tasarladınız ve artık ziyaretçilerin sizi internet üzerinden kolayca bulabilmesini istiyorsunuz. Adresinizi yazarak Google üzerinden web sitenize rahatlıkla girilebilir; ancak ya web sitenizi bilmeyenler size nasıl ulaşacak hiç düşündünüz mü? Google, her internet sitesini kendi bünyesine almaktadır. Ancak doğal yollarla; yani sadece internet sitenizi açarak Google’da yer almak biraz zaman alacaktır. Bu zaman aralığı bazen haftalar bazense malesef ayları almaktadır.

Ziyaretçilerin internet sitenize, Google’da yaptığı bir arama sonucu kolayca ulaşabilmesi, web sitenizi hedefine daha çabuk ulaştıracaktır. Bu nedenle web sitenizi yayına aldıktan sonra, geç kalmadan Google’a kaydetmeniz gerekmektedir. İnternet sitenizi Google’a kaydettikten sonra, Google arama motorunun Örümcek programı en kısa sürede web sitenizin her sayfasına girecek, böylelikle de adresiniz Google arama motoruna dahil olmuş olacaktır. Unutmayın, bu işlemi yapmak, web adresinizin günler, haftalar hatta aylar alacak Google’da yer edinme sürecini, yalnızca birkaç güne düşürecektir. Web Sitemi Google’a Nasıl Eklerim? sorusunun cevabını makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Şimdi gelelim “Web Sitemi Google’a Nasıl Eklerim?” sorusunun cevabına…

İnternet sitenizi, Google’a Google’ın kendi panelinden ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz. Üstelik yapacağınız işlem de oldukça basit! Web adresinizi başında http:// da olmak üzere paneldeki ilgili yere (URL yazan yere) girip, yorumlar kısmına da, web sitenizle alakalı anahtar kelimeleri yazıyorsunuz. Bu sayede, yazmış olduğunuz internet adresi, yine sizin belirtmiş olduğunuz anahtar kelimeler Google arama motorunda aratıldığında, ziyaretçilerin karşılarına çıkacaktır. Bu işlemle adresinizi Google’a kaydettikten sonra, profesyonel bir SEO çalışması ile bu defa web sitenizi Google arama motorunda üst sıralara taşıyabilirsiniz. Seo hizmeti sayesinde Google arama motorlarında web sitenizi üst sıralara yükseltebilir ve bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Seo’nun sizlere sunduğu faydalar arasında birçok avantaj yer alıyor. Daha geniş kitlelere ulaşabilir, maddi ve manevi anlamda büyük karlar elde edebilir, site trafiğinizi arttırabilir ve tabi ki sektördeki rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Son olarak bir uyarı, bu işlemi bir web adresi için yalnızca bir defa yapın. Zira birden fazla bu işlemi yapmak, internet sitenize faydadan çok zararlı olacaktır.

Hemen işe koyulmak isterseniz, buradan web sitenizi Google arama motoruna ekleyebilirsiniz.

Web Sitemi Google’a Nasıl Eklerim?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?