Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Web Sitesi Trafiğini Arttırmak

 

İlk olarak Google olmak üzere, arama motorları zaman zaman arama sonuçlarının listelenmesiyle ilgili olarak çeşitli yapısal ve algoritmik güncellemeler geliştirmektedirler. Dolayısıyla arama motorlarına hitap eden bir web sitenizin olması gerekmektedir. Tabii, sadece arama motorlarına hitap etmek yeterli olmamakla birlikte kullanıcının faydasını ön planda tutan web siteleri arama sonuçlarında üst sıralara yükselmektedir. Özellikle Google yaptığı güncellemeler ile beraber kullanıcı faydasını gözetmeyen web sitelerini hemen fark etmekte ve arama motoru sonuçlarında alt sıralara gerilemesini sağlamaktadır.

Peki web sitenizi kusursuz, mükemmel bir hale getirmenin, web sitesi trafiğini arttırmanın yolları nelerdir?

Web Sitesi Trafiğini Arttırmanın Yolları Nelerdir?

 • Web sitenizin tasarımı kadar içeriğinin önemli olduğunu unutmamalısınız. Görünümün yanı sıra bilgi veren, faydalı bir içerik kaliteli bir web sitesi için olmazsa olmaz maddelerden bir tanesidir. Web sayfanızın tasarımı ne kadar şık, ilgi çekici ve kusursuz olursa olsun, sitenizi ziyaret eden internet kullanıcılarının bir süre sonra asıl ilgilendiği mevzu, siteden aldıkları bilgi ve bu bilginin onlara ne denli faydalı olup olmadığıdır. Unutmayın; tasarım sizin sadece vitrininizdir, içerik ise ziyaretçilerinizin sitede kalma süresini ve tekrar web sitenize gelip gelmeyeceklerini etkileyen faktördür.

 

 • Şüphesiz ki site trafiğini arttırmanın en pratik yollarından bir tanesi “içerik” kısmıdır. Peki içerikleriniz nasıl olmalıdır? Bilgi veren, güncel ve kullanıcı odaklı içerikler oluşturmalısınız. İçerikleriniz her seviyeden insan hitap etmelidir.Herkesin anlayabileceği, sade ve öz bir dil kullanılmalıdır. Çok uzun içerikler kullanmamaya özen göstermelisiniz; gereğinden fazla uzun olan makaleler, ziyaretçilerinizi sıkacak ve web sitenizde kalma sürelerini azalacaktır.
 • Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılarını, sitenizde vakit geçirmeye ikna etmek de diğer önemli konulardan bir tanesidir. İnternet kullanıcılarının sitenizde kısa süre kaldıktan sonra aradıklarını bulamayıp veya sıkılıp siteden çıkmalarını önlemek için, site içeriğinizi ilgi çekici hale getirmeniz gerekir. İlgi çekici hale getirmenin yolu ise “gündemi takip etmektir”. İnsanlar şu sıralar en çok hangi konuları konuşuyor? sorusunun cevabından hareketle içerikler üretmeniz gerekmektedir.
 • Günümüz teknolojilerinde bugün birçok web site trafiğinin neredeyse yarısını sosyal medyadan aldığını düşünecek olursak; hemen hemen tüm sosyal mecralarda var olmaya ve aktif bir şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.
 • Sitenizin önemli kaynak kodlarından olan meta ve title etiketlerini kesinlikle kullanmalısınız. Bu kodlar, içeriklerinin arama motorları tarafından kolay bir şekilde bulunmasına imkan sağlar.
 • Çalıntı ve kopya içeriklerden uzak durun! Bu durum hem Google tarafından etik olarak algılanmaz hem de kullanıcılar aynı içerikleri her yerde defalarca kez görmekten sıkılmış olabilirler. Onlara yaratıcılığınızı gösterin! Özgün olun!

 

 • Responsive Tasarım kavramına önem gösterin. Web sitenizi mobil cihazlarla dost hale getirmeye ne dersiniz?
 • Hem başlığınızın hem açıklama kısmınızın içerisinde anahtar kelime kullanmalısınız.
 • Hareketli ve sesli sunumlarla, videolarla anlatmak istediklerini daha etkili bir şekilde anlatabilirsiniz.
 • Unutulmaması gereken en önemli madde ise; Seo konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz mutlaka profesyonel ekiplerden Seo Hizmeti almalısınız.
 • Eğer Adwords Reklam Ajansı ile çalışmak isterseniz sizleri iletişim sayfamıza bekleriz.
Web Sitesi Trafiğini Arttırmak
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?