TEKLİF İSTE

Web Tasarım Seo

seo

Çağımızın en önemli iletişim, haberleşme ve bilgi alma platformu olan internette kurumsal ya da bireysel olarak bir web sitesine sahip olmanın önemi tartışılmaz boyutta büyüdü. Sürekli gelişen ve ilerleyen teknoloji dünyasında web sitesi yaptırmak için artık çok dikkat edilmesi gereken bir konu var. Öyle ki arama motorlarında iyi sonuç alınabilmesi, sitenin yükseltilmesi için web tasarım seo çalışması kesinlikle yaptırılmalı ve bu iki kavram birbirinden ayrı düşünülmemelidir.

Arama motoru optimizasyonu olarak tanıdığımız “Seo”, web tasarım aşamasında gerçekleştirilen bir uygunluk süreci olmakla birlikte, web sitesi aktif olduğu sürece çeşitli güncellemelerle de geliştirilmeli ve düzenlenmelidir.

Web tasarım Seo uyumu

Belirli kurallar çerçevesinde aslında kolaylıkla uygulanan seo çalışması, günümüzde pek çok web tasarım ajansı tarafından yazılım ve tasarım aşamasında uygulanmıyor. Ardından Google gibi arama motorları tarafından denetlemeye tabi tutulan siteler arasında web sitesi bir türlü yükseltilemiyor. Bu durumda problemleri araştırmaya başlayan domain sahibi seo danışmanlık hizmeti alarak web tasarımının üzerine ikinci bir bütçeyle karşılaşıyor. Bu tip dolandırıcılıklara maruz kalmamak için bilinmesi gereken web tasarım seo birlikte işleyen süreçlerdir.

Anlaşmaya vardığınız web tasarım firmasından sitenizin seo uyumlu olacağına dair kesin güvence almalısınız. Dikkat edilmesi gereken anahtar kelimeler, başlık etiketleri, görsel isimleri, site içi linklemeler, içerik özgünlüğü ve kelime doygunluğu gibi pek çok özelliğin site içerisinde uygulanmaması, arama motoru sonuçlarında yükselmeyi engelleyecektir. Google tarafından geliştirilen Panda ve Penguen gibi denetçi robotlar tarafından pek çok uyarı hatta cezalar alınabilir.

Günümüzde maalesef yalnızca web sitesi kurmak, belirlenen hedefe ulaşmak için yeterli değil. Bunun için yeterli bilgi ve donanıma sahip kişilerle iletişim kurarak, yenilikçi güncel, teknolojik donanımlı, özgün ve kaliteli bir web sitesi yaptırmak sektörün en büyük gerekliliği haline geldi. Aksi takdirde mevcut rakiplerinizden geri kalmanız kaçınılmaz.

Yeterince araştırmadan ve bilgi sahibi olmadan web sitesi yaptırmamanızı tavsiye ediyoruz. Öncelikle web tasarım seo çalışmasını birbirinden ayrı tutan ve bunun için farklı bütçelendirmeler çıkaran firmalardan uzak durmanızı şiddetle öneriyoruz. Bugün web tasarım seo farklı kulvarlarda veya süreçlerde düşünülemeyecek kadar iç içe geçmiş kavramlardır. Web tasarım, yazılım, seo ve grafik tasarım  çalışmaları hakkında daha detaylı bilgi almak için bize danışabilirsiniz.

(Henüz oylanmamış)
Loading...