Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Web Tasarımında En Çok Kullanılan 8 Program

Web tasarımı yapılırken belli başlı profesyonel programlar kullanılmaktadır. Bu programlar, internet sitesinin kusursuz çalışmasına olanak sağlarken, web sitesi tasarım sürecinin de daha kısa sürede ve daha kolay ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Şimdi Web Tasarımında En Çok Kullanılan 8 Program ve bu programların ne işe yaradıklarına bakalım

Adobe Fireworks

Özellikle grafik kökenli web sitesi tasarımcılarının kullanmakta olduğu Adobe Fireworks, Adobe Photoshop’a benzeyen arayüzü ile Photoshop bilenler için kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Adobe Fireworks programı, jpeg. dosyasını css ve html kodu haline getirebilmekte ve pdf. dönüştürücüsüne sahiptir. Özellikle pdf dönüştürücü niteliğe sahip olması, Adobe Fireworks’u diğer programlardan ayırmaktadır.

Adobe Dream Weaver

İnternet sitesi tasarımcılarının en çok kullandığı programlardan biri olan Adobe Dream Weaver ile html, php, javascript, asp web tasarımları yapılabilmektedir.

Adobe Photoshop

Yine grafik kökenli web tasarımcılarının yoğunlukla tercih ettiği bir program olan Adobe Photoshop, kullanıcısına tasarımsal manada sınırsız bir dünyanın kapılarını aralamaktadır. Tabi web sitesinin tamamlanabilmesi için kodlama kısmının da ayrıca halledilmesi gerekmektedir, eğer tasarımda Adobe Photoshop kullanılacaksa.

Adobe Flash

Baştan söyleyelim, arama motorları Adobe Flash’tan pek de hoşlanmıyor! Ancak Adobe Flash programı ile hareketli animasyonlar yapmak mümkün. İmaj dosyaları ve çizimler kullanarak bunları hareketli hale getirebileceğiniz bir programdır Adobe Flash.

Corel Draw

Bir nesneyi web düğmesine dönüştürmeye ve Flash animasyonlar yapmaya yarayan Corel Draw, vektörel bir programdır. Dolayısıyla Corel Draw yine çizim yapanların kullanmayı tercih ettiği bir tasarım programıdır.

Adobe Illustrator

Web Tasarımında En Çok Kullanılan 8 Program arasında yer alan Adobe Illustrator programının web sitesi tasarımında kalite skalasını yükselttiğini söylemek mümkündür. Vektörel çizimlere ve karakalem çizimleri renklendirmeye yarayan bir tasarım programıdır Adobe Illustrator.

Mysqol

Web tasarım işi ile ilgilenenlerin mutlaka aşina olduğu bir program olan Mysqol, web sunucularında özellikle kullanılmaktadır. Mysqol için, açık kaynak kodlu bir veri tabanı yazılımıdır diyebiliriz.

Adobe Freehand

Yine grafik tabanlı web sitesi tasarımcılarının ağırlıkla kullanmakta olduğu Adobe Freehand, profesyonel vektörel çizimler için geliştirilmiştir. İlüstrasyonları, flash animasyonları programın içine aktarabilme niteliği, ayırt edici özellikleri arasındadır.  Adobe Freehand programı ile web tasarımının yanında logo ve reklam tasarımları da yapmak mümkün.

Yukarıda saymış olduğumuz programlardan ihtiyacınıza göre bir ya da birkaçını biliyor olmak, hedeflediğiniz bir web sitesini tasarlamak için yetecektir.

Web Tasarımında En Çok Kullanılan 8 Program
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?