Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Dijital Pazarlama Ajansı: Bildiğiniz Pazarlamayı Unutun!
Dijital Pazarlama Ajansı: Bildiğiniz Pazarlamayı Unutun!

Birçok insanın aklında dijital pazarlama ajansı denildiğinde hiçbir şey canlanmamaktadır. Oysaki sosyal medyayı ve interneti kullandığınız her an bu ajansların çalışmalarıyla karşılaşabilir, hatta alışveriş yapıyor bile olabilirsiniz. İşini büyütmek ve marka bilinirliği edinmek isteyen tüm şirketlerin yeni nesil pazarlama anlayışına ihtiyacı vardır. Detaylar için okumaya devam edin!

Dijital Pazarlama Ajansı Nedir?

Adından da anlayabileceğiniz üzere temelde yapılan ve odaklanılan iş pazarlamadır. Farklılık ise kullanılan yöntemler ve mecralardır. Dijital Pazarlama Ajansı Nedir? Markanızı büyütmek, satışlarınızı arttırmak ve potansiyel müşterilerinize ulaşmak için internetin tüm mecralarını kullanan işletmedir.

Bir dijital pazarlama ajansı aşağıda gördüğünüz tüm mecraları kullanabilir;

  • Google
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Pinterest
  • Twitter

Bu mecraların kullanılmasının çok önemli sebepleri bulunmaktadır. En büyük sebep insanların alışveriş alışkanlıklarını değiştirmiş olmasıdır. Birçok insan alışveriş yapmak için interneti tercih etmektedir. Bu sebeple potansiyel müşterilerinizin var olduğu her yerde siz de var olmalısınız.

Yerel hizmet veren işletmelerin de bu mecralara ihtiyaç duyduğu istatistiksel olarak ortadadır. Günümüzde insanlar yerel bir hizmet almadan önce araştırmasını internet üzerinden yapmaktadır. En çok kullanılan mecra ise Google Arama Motorudur.

Dijital Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?

Dijital pazarlama ajanslarının hangi mecraları kullandığını söylemiştik. Peki, bu mecralarda tam olarak ne yapılıyor? Daha basit bir dille söylemek gerekirse; Bir dijital pazarlama ajansı ne iş yapar? İnternet ortamında markanızı temsil eder ve sizi müşterilerinize ulaştırır!

Aşağıda verilen hizmetler ile ilgili daha detaylı bilgi bulabileceksiniz;

  1. SEO (Search Engine Optimization): Google araştırma yapılırken en çok kullanılan mecradır ve kullanıcılar genellikle araştırmalarını ilk sayfalarla sınırlı tutarlar. Araştırma yaptıkları sırada görünür olmak için SEO çalışmalarına ihtiyacınız vardır.
  2. Sosyal Medya Yönetimi: Profesyonel ve güven veren sosyal medya hesaplarına sahip olmak çok önemlidir. Satın almanın diğer bir kolu da sosyal medya mecraları haline geldi. Bu sebeple göze hitap eden ve marka kimliğine uygun paylaşımlar yapmalısınız.
  3. Reklam Yönetimi: Pazarlama denildiğinde reklam olmazsa olmaz yerini her zaman korumaktadır. Dijital mecralar üzerinden amatör reklamlar vermek maliyetlerinizi arttırabilir. Optimize edilmiş ve ilgi çekici reklamlar için dijital pazarlama ajansı ile çalışmalısınız.

Siz de E-ticarette var olmak ve satışlarınızı arttırmak istiyorsanız Mucize Fikir ile iletişime geçerek marka kimliğinize uygun çözümlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz!

Dijital Pazarlama Ajansı: Bildiğiniz Pazarlamayı Unutun!