Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Google SEO Ücretleri Nasıl Belirlenir

Dijital pazarlamanın gelişmesi ile oldukça büyük bir önem arz eden SEO ( arama motoru optimizasyonu), her web sitesi sahibinin 1 numaralı hedefi haline geldi. Dünyanın en çok kabullendiği arama motoru google olduğu için, kullanıcılar genel olarak google SEO çalışmaları üzerine odaklanmış durumda. Dolayısıyla da piyasada SEO hizmeti veren firmaların google SEO ücretleri için paketleri mevcut. Sizin için bu yazımızda bu ücretler nasıl işliyor, onu ele aldık.

                                               Google SEO Ücretleri Nasıl Belirleniyor

Öncelikle bilmenizi isteriz ki bu ücretler için oluşturulmuş kalıp bir ücret belirlemesi yok. Her SEO uzmanı ya da SEO firması, yapacakları SEO çalışması için size farklı bedeller sunacaktır. SEO aşırı pahalı bir hizmet değilidir. Ancak titizlik, uzmanlık, özen ve tecrübe gerektiren bir alan olduğu için ister istemez hizmeti verenler de karşılığını iyi bir şekilde almak isteyecektir. Artan SEO rekabet piyasası ile tabi ki de giderek bir artış olduğu da gerçek. Net bir ücret tarifesi olmasa da elbette google SEO ücretleri üzerinde etkili olan bazı faktörler var.

                                        Google SEO Ücretleri Üzerinde Etkili Olan Faktörler

Belirlenen anahtar kelimenin zorluğu: Piyasadaki her anahtar kelime için aynı zorluğu barındırdığından bahsedilemez. Eğer anahtar kelimeniz rekabeti yüksek bir kelimeyse google’da üst sıralara yükselmek daha zor olacaktır. Rakipler için önem arz eden anahtar kelimelerin seçilmesi, size sunulan ücretlerde de o derece bir artış yaşatacaktır.

Web sitenizin yaşı: Web site yaşınız ne kadar fazlaysa bu sizin için o kadar iyidir. Çünkü google için bir web sitesi ne kadar eskiyse, bir anlamda da itibarlıdır. Böyle bir durumda eski bir web sitesi üzerinde SEO çalışması yapmak daha kolay olacak, hem de daha verimli sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Dolayısıyla henüz yeni kurulmuş bir web sitesine SEO çalışması istemiyle hizmet almak istediğinizde büyük ihtimalle size daha yüksek bir fiyat çıkartacaktır.

Sunulacak seo hizmetleri: Eğer anlaştığınız SEO firması size detaylı bir SEO hizmeti verecekse, bu google SEO ücretleri üzerinde bir artış yaşatabilir. O yüzden nasıl bir yol izleneceğine dair öncesinde bir konuşma yapılmasında fayda vardır. Bu hizmetlerden bazıları şu şekildedir; backlink analizi, haftalık rapor, rakip analizi, teknik destek, site içi analizi, tanıtım yazıları vs.

Sahip oldukları referanslar: Hizmet verecek olan SEO firması iyi ve kaliteli bir referansa sahipse, iyi markalarla çalışmışsa belirlenecek google SEO ücretleri için de bir artış yaşanabilir.

Hedeflenen konum: Web sitenizi 3. Sırada tutmak ile 10. Sırada tutmak arasında büyük bir fark vardır. O yüzden talebinizin ne yönde olduğu önem arz eder. Bu sebepten google SEO ücretleri üzerinde etkili olan en önemli faktör bile olabilir. Tercihiniz ne şekilde olursa ona göre de bir ücret belirlemesi yapılacaktır.

Teslim edilme süresi: Eğer SEO hizmeti alacağınız firmadan, çalışmaların daha kısa sürede bitmesini isterseniz, bu durumda daha fazla ödeme yapmanız mümkün. Çünkü, örnek olarak 3 ayda bitecek bir çalışma varsa ve siz bunun 1 ayda bitmesini isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda da haliyle bu daha yoğun bir çalışma, daha fazla mesai ve emek harcanması demektir. Bu talebiniz tabi ki de bütçenize yansıyacaktır.

Google SEO çalışmaları amatör ellere emanet edilemeyecek kadar hassas, önemli ve birikim isteyen bir alandır. yapılan hatalarla bazen geri dönüşü olmayan durumlara girebilirsiniz. Sektörde yıllardır uzman ekibiyle verdiği hizmetlerle yerini sağlamlaştıran Mucizefikir olarak, google SEO çalışmalarınız için hazırız.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?