TEKLİF İSTE

Google Sıralama Kriterleri

Google Sıralama Kriterleri

2015 senesi geldiğinde çok fazla değişikliğe uğramayacak ve hatta bir çok kriterin aynı kalacağı google sıralama kriterleri ile ilgili paylaştığımız resmi detaylı olarak incelemenizi ve sıralama faktörlerinin önemine göre sitenizi optimize etmeli/ettirmelisiniz.

Sorularınız hakkında daima bize ulaşabilirsiniz.

Aşağıda google açısından sıralama faktörleri madde madde yazacağız ve google sıralama faktörlerini sizlere net olarak bildireceğiz.

Google Sıralama Faktörleri – Top10

1- Tıklanma oranı
2- Özgün ve Kaliteli İçerik Üretmek
3- Google Plus’da ürettiğiniz içeriklere organik +1 almak
4- Backlink Sayısı (kaliteli, çeşitli ve doğal backlink alımı)
5- Facebook Paylaşımları
6- Tweets
7- Title ve Description
8- HTML düzenlemeleri
9- Mobil Uyumluluk
10- Hemen çıkma oranları

Tüm bu sıralama faktörleri içerisinde HTML düzenlemeleri sayfa içi optimizasyon çalışmalarını kapsamaktadır. Sayfa içi optimizasyon çalışmaları ise, kapsamlı çalışmalardır. Tüm sayfaların analiz edilmesini, eksiklerin belirlenmesini ve tek tek her sayfaya uygulama yapılarak, anahtar kelime odaklı URL’ler üzerinden özel çalışmalar yapılmasını kapsamaktadır. Sonrasında, sosyal medya’da aktif olan, backlink çalışmalarını düzenli ve kaliteli olarak devam ettiren web sitelerinin kısa süre içerisinde kalıcı olarak google’da ilk sayfaya gelmesi kaçınılmazdır. Ancak bu işlemler için profesyonel seo danışmanlığı almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir