Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Markanıza Özel Profesyonel Logo Tasarımı
Günümüzde birçok firmanın logosu vardır fakat tecrübeleri yetersiz olduğu için ve bu konuda profesyonel hizmet veren firmalardan yardım almadıkları için başarısız bir logo tercihi yapılmaktadır. Logo, bir şirketin vizyonu açısından oldukça önemli olduğu için markanızı tam olarak yansıtmalı ve kaliteli bir görünüm sağlamanıza olanak tanımalıdır. Markaya özel logo tasarımları, hizmet verdiğiniz ürünün ve hizmetin ayırt ediciliğini kapsamasıdır. Logonuz tüketicinin zihninde yer edinecek şekilde tasarlanmalı ve hizmet verdiğiniz türe göre olmalıdır. Örneğin; araba kiralama ile ilgili hizmet veriyorsunuz, logonuz market hizmeti veren logo temsili olmaması gerekir. Logo tasarımınızı sizi siz yapan ve markanızı kişiselleştiren bir sembol olarak düşünmeniz gerekmektedir.

Logo Tasarımları Tüketicinin Zihninde Kolayca Yerleşmelidir

İnsanların zihninde kalıcı bir marka yaratmanız için logo tasarımınızın özel olması gerekir. Grafik tasarımların  özgün olması tüketicide marka olarak kalıcılığınızı sağlar. Ayırt ediciliği sağlamalı ve logonuz markanızı yansıtan kişiliği olmalıdır. Olumsuz imajdan kaçınılan özel logo tasarımı olması gerekmektedir.

Logonuz Sade, Özgün ve Okunur Yazılar Olmalıdır

Profesyonel logo tasarım çok çeşitlidir. Tek haf logolar, kombinasyon logolar, çok karakterden oluşan logolar gibi bir çok çeşitte logo tasarımı yapılmaktadır. Logo tasarım tercihinizde az sayıda renkten oluşan, hatırlanması kolay ve baskıda sorun yaşamayacağınız şekilde olmalıdır. Kopya tasarım kullanmanız markanıza ve hizmetinize karşı olumsuz bir durum yaratır. Logo tasarımınız özel ve profesyonel grafik tasarım olmalıdır.

Logonuz Şirketinizin Kimliğidir ve Markanızın Vizyonunu Taşır

Şirketinizin her adımı ve her faaliyeti logonuzu anımsatacağı için imajınızı da yansıtmaktadır. Şirketinizin ve markanızın ihtiyaçlarına uyumlu profesyonel logo tasarımı yaptırmanız gerekir. Profesyonel logo tasarımlarında şirketinizin işi ve amacınız, misyonunuz göz önüne alınarak tasarlanır. Müşterilerinize ve çalışanlarınıza logonuzun anlamını anlatabilmelisiniz. Dikkat ederseniz büyük şirketlerin ve firmaların logolarının imajını, misyonunu ve vizyonunu anlatan simgeler görürsünüz. Eti, Ziraat Bankası, İş Bankası gibi büyük marka halinde olan kuruluşların logolarını inceleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli noktada piyasada çok ucuza logo tasarımı yapan tasarımcılarla çalışmamanızı öneririz. Bunun nedeni logo tasarımlarının özel ve özgün tasarımlar ortaya çıkmamasından dolayıdır. Logo tasarım için özel programları kullanan ve öze çizim yapan firma ile çalışmanız logonuzun uzun süre kullanımı ve markanıza değer katımı açısından önemlidir.
Markanıza Özel Profesyonel Logo Tasarımı
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?