Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

İçerik Pazarlama İle Web Sitenizin Özgün İçerikleri Olsun 
Bir web sitesinin olmazsa olmazı kendine has olan özellikleri ve içerikleridir. İçeriklerin daha önce bir yerde kullanılmaması en önemli ayrıntıların başında gelir. Web sitenizin içerisinde yer alacak olan görseller, makaleler ve daha birçok şeyin size özel olması gerekir. Hem Google tarafı için buna özen göstermeniz gerekir hem de sıradanlıktan uzaklaşmanız.

İçeriklerin düzenlenmesi ise büyük incelik gerektirir. Site içerisinde bulunan her bir cümle ciddi önem taşır ve kurulan web sitesi amacına hizmet etmelidir. Bir ürün, firma, şirket fark etmeksizin herkesin bu anlamda içeriklerine ciddi şekilde eğilmesi gerekir.

Geleneksel pazarlamanın tozlu raflara kalktığı şu dönemde internet sektörü en çok dikkat çeken alanların başında geliyor. Bir anda hayatımıza giren bu pazarlama tekniklerinin içerisi de eskisinden daha dolu ve okunabilir. Yazıların hepsi karşı tarafa bilgi verme odaklı şekilde ilerliyor. Ürün tanıtımı ise ürünle ilgili bilgilere yer verebilir veya firmanızın çalıştığı alanı insanlara anlatabilirsiniz. En önemlisi kendinizi ifade edebilmeniz adına oluşturulmuş olan bir web sitesidir.

Marka kimliğinizi sürdürebilen bir web sitesi sayesinde internet sektörüne göz kırpabilir ve bu alanda da varlığınızı devam ettirerek sesinizi daha çok kişiye duyurabilirsiniz.  

Google Uyumlu
Makale Mi
Dediniz?

İçerikleriniz İmzanızı Taşısın

Her bir yazı içerisinde sizden izler olması firmanızın karşı taraftan daha iyi anlaşılmasını sağlayabilir. Ayrıca bu bağlamda en önemli ayrıntılardan biri ise süreklilik ilkesidir. Bir web sitesi içerisinde bulunan içerikler sürekli sabit kalmamalıdır. Günümüzde tüm bilgiler değişirken ve her gün yepyeni şeyler ile karşılaşırken bir sitenin geride kalması ona haksızlık olur.

Güncel yazılar ve görseller ile web sitenize ilgi göstermenizde fayda var. Onu hazırlayıp bir kenara bırakmak ilk etapta fayda sağlasa da daha sonra sıkıcı bir hale gelecektir. Kaliteli, özenle yazılmış ve hazırlanmış içerikler web sitenizi daima dinç ve yenilikçi kılacaktır. Bu sayede olan her farklılığı içerinizde kolaylıkla barındırabilirsiniz.   

Güncel
İçerikler

İçeriklerin planlanması esnasında sekörünüzün de önemi büyüktür. Hitap ettiğiniz kitle ve bulunduğunuz sektöre göre web sitenize bir blog sayfası da eklenebilir. Bu sayede etkili bir SEO çalışması yapılırken aynı zamanda müşterilerinizi de bilgilendirici içerikler ile buluşturmuş olursunuz. Bu içerikleri çeşitli görseller ve videolar ile de taçlandırabilirsiniz. Görsele dayalı bir alanda iş yapıyorsanız, site içerisindeki fotoğraflara ve tasarımlara dikkat etmenizde fayda var. Web siteniz ve yaptığınız iş uyumlu olmalıdır.

Şöyle düşünebilirsiniz; Web siteniz sizin yeni açacağınız bir mağaza. Açacağınız bu mağazayı tıpkı normal bir sokakta aldığınız yer gibi dizayn etmeniz gerekir. Sitenizin sizden izler taşıması devamlılık açısından oldukça önemli. Dünyaca ünlü olmuş büyük firmalar, satış yaptığı alanları her zaman kurumsal renkleri ile döşer ve dizayn ederler. Web sitelerinde de aynı sürekliliği görmek mümkün. 

Tüketicinin
Beklentisini
Karşılayın

Tüketici web sitesi üzerinden satın alacağı veya hizmet alacağı şeyi incelediği zaman ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi almak ister. Sizlerin de bunu göz önünde bulundurması gerekir. Araç bakımı ile ilgili açtığınız bir web sitesinde, araç bakımının ne olduğunu veya nasıl yapıldığını anlatmak tüm bunlara örneklendirilebilir.

Kullanma kılavuzunu daha samimi ve okunabilir bir hale getirmeye çalışabiliriz. Bu şekilde karşıdaki müşteri ne aldığını ve neden aldığını okurken SEO açısından da başarılı bir konuma gelebilirsiniz. Hem Google’da en üst sıralara çıkabilir hem de en çok okunan web siteleri arasında yer alabilirsiniz.

İçeriklerin planlamasının internet sektörüne ait olan bir uzman tarafından yapılmasında fayda olacaktır. Arama motorunda en çok aranan kelimeler, insanların keyifle ziyaret ettiği web siteleri ve alan araştırması yapılması sizi bir tık üste çıkartacaktır. Ayrıca içerik üretmek oldukça özen gösterilmesi gereken bir iştir. Bir pastanın kreması ne kadar güzel olursa olsun içi boş olduğunda kimse onu yemek istemeyecektir ve görüntüde güzel olma noktasında takılı kalacaktır. Gelin pastanızın içerisini rengarenk mevsim meyveleri ile dolduralım. Mevsimine, kitlesine göre süsleyerek servis edelim ve bu lezzetin tadını çıkartmaya bir an önce başlayın. Hem kazancınız eskisinden daha iyi olsun hem de markanız sadece duyulmasın, alanındaki yerini başarılı bir biçimde sağlamlaştırsın.   

Profesyonel İçerik Yönetimi

İçerik herşeydir, içerik kraldır. Sözünü her yerde duyabilir, okuyabilirsiniz. Haklılar ! Google tarafında yapılan SEO çalışmaları, sosyal medya çalışmaları, video senaryoları, blog yazıları, haber sitelerine verilen link inşaası tanıtım yazısı çalışmaları vs derken hepsinin temeli özgün ve google uyumlu içerikten geçmektedir. Google’da yükselmek için Mucizefikir editör ekibi ile çalışabilirsiniz.  

Hizmet Verdiklerimiz
Diğer Hizmetler
Markanıza Özel Çözümler
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?