Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Hizmetlerimiz » Monitoring ve İtibar Yönetimi

Dijitalin hayatımıza girmesiyle birlikte artık internet kullanıcıları; markalarla ilgili detaylı bilgilere kolayca ulaşabilmekte, markaların kendisiyle birebir iletişime geçebilmekte ve markalarla ilgili gerçek kullanıcı deneyimlerini okuyarak satın alma eylemine katkıda bulunabilmektedir. Dijitalde markayı temsil edecek, hedef kitlede marka algısı oluşturacak ve onların ilgisini çekecek bir strateji belirleyip iletişim sürdürmesi çok önemli. Markanın oluşturduğu strateji ile dijitaldeki itibarını koruması ve tüm dijitalde marka ile ilgili konuşulan olumlu, olumsuz, nötr konuşmaları duyması da son derece önemlidir. Olumsuz algı yaratabilecek içeriklerle alakalı aksiyon planı çıkarılması, kullanıcılardan gelen olumsuz geri bildirimlerin dikkate alınarak gerekli çalışmalar yapılması ve kullanıcıya bu konu ile alakalı bilgi verilmesi kullanıcıdaki marka algısının sürekliliği için büyük önem taşıyor. 

Monitoring
ve İtibar
Yönetimi

Analiz

İstatistiklere göre kullanıcıların %62’si bir markanın hizmeti ya da ürünü ile alakalı birkaç negatif yorum okuduğunda fikirlerini değiştiriyor. Kullanıcılara göre internet, bir marka ya da bireyle alakalı en güvenilir bilginin bulunduğu kaynak. Kullanıcıların %97’si ise yerel bir
işletme ararken bu işletmelerle alakalı çevrimiçi görüşleri mutlaka okuyor.
Mucizefikir olarak biz, kendimize ait monitoring toollarımızla internette markanız ile alakalı
üretilmiş her içeriği ya da her değinmeyi farklı araçlarımızla inceliyor ve yönetimi yapılmamış
olan alanları belirliyoruz. Bu değerlendirmelere istinaden bir aksiyon planı çıkararak bu itibar yönetiminin sürekliliğinin sağlanması adına sizlere eğitim veriyoruz. 

İyileştirme

Markanızla alakalı spam içeren yorum ya da içeriklerin silinmesi adına gerekli işlemleri gerçekleştirirken, markanızla alakalı olumlu yorumlara da geri bildirim yapılması adına çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların ardından itibarınızı iyileştirmek adına markanızla alakalı kullanıcılara doğru bilgi sunan içerikler üretmeye başlıyoruz.

Markanıza Özel Çözümler