Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Performans marketing denilen kavram, günümüz dijital ortamlarında yürütülen reklam çalışmalarının bütününü kapsayan bir pazarlama stratejisini ifade eder. Geleneksel pazarlamaya nazaran çok daha detaylı çalışmalar yapılmasına imkan sağlayan ve oldukça detaylı analizlerin, ölçümlemelerin yapılabildiği performans marketing, dinamik olarak koşullara en uygun stratejilerin belirlenmesi olanağına da sahiptir.

Markaların dijital ortamda hedefledikleri bilinirlik ve satış miktarına ulaşabilmeleri için üzerinde çalışmalar yapılması gereken bir takım pazarlama bütçeleri, performans skalaları ve detay ölçeklendirmeleri bulunmaktadır. “Performance marketing” kavramı da bu alanlarda doğru zamanda doğru hedef kitleye en doğru mecradan hangi şekilde ulaşılabileceğini ve sonuç kısmında markanın dönütünü satış olarak elde etmesini sağlar.

Performans
Marketing
Nedir?

Mucizefikir Ajans

Mucizefikir Ajans markalara performans yönetimi konusunda profesyonel destek sağlayarak satış konusunda oldukça iyi noktalara gelmelerine yardımcı olmaktadır. Pazarlamanın dijital alanda müthiş bir gelişim yakaladığı günümüzde ajansımız iş birliği içerisinde bulunduğu markaların başarı yakalayabileceği ve bu başarının satışa dönüştürülebileceği çalışmalar yaparak, ihtiyacınız olan her türlü performans marketing süreçlerinde yanınızdadır.

Markalar İçin Çalışmalar Yaptığımız Performans Marketing Sürecinin Alt Dalları Neler? 

Performans Marketing Sürecinin Alt Dalları

Performans pazarlama temel başlıklar olarak SEM (Arama Motoru Pazarlama), Yeniden Hedefleme ve Yeniden Pazarlama şeklinde iki farklı dala ayrılır. SEM başlığı açıldığında; SEO çalışmaları, arama motoru reklamcılığı ve kullanıcı deneyimi pazarlaması başlıkları karşımıza çıkar. Mucizefikir olarak bizler, tüm bu saydığımız kavramlar gereği yapılması gerekenleri doğru bir şekilde planlayarak hayata geçirip sizlere kusursuz bir performans pazarlama süreci sunuyoruz.

SEO kapsamını ele alırsak, arama motorlarında sunulan hizmet/ürün konusunda kullanıcıların karşısına daha üst sıralarda çıkmak ve arama motorunun gözünde sitenin değerini arttırmak için çalışmalar yapmaktayız.

Arama motoru reklamcılığında ise “Pay-Per-Click” mantığı devreye sokularak verilen reklamlarda tıklama başı kazanılan gelirin kontrol edilmesini sağlıyoruz. Çünkü Google, Youtube vb. arama motorlarının arama sonuçları sonrasında çıkan sayfalarda reklam yayınlama yöntemi bu olduğundan sizlerin de bu alanlarda yer alarak reklam geliri elde edebilmenizin performans pazarlaması konusunda ne kadar önemli olduğunun farkındayız. 

Performance
Marketing
Süreçleri

Kullanıcı deneyimi  pazarlaması çalışmalarında ise herhangi bir kullanıcının satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce, satın alma esnasında ve satın alma sonrasında göstermiş olduğu ruhsal ve fiziksel tepkileri ölçümleyerek; bu süreçte etkin olan duygu, davranış ve beceriler analiz edip bu alana daha da yoğunlaşılmasını sağlayan alanları yaratıyoruz.

Yeniden hedefleme ve yeniden pazarlama kısmında ise performance marketing süreçleri içerisinde “real time bidding” denilen programlı satın alma ve “affiliate marketing” denilen satış ortaklığı başlıklarıyla ilgili çalışmalar yapmaktayız. Programlı satın alma yönteminde bir platform üzerinde birçok reklam veren, performansa dayalı olarak hedefli reklam yayınları yapabilmek için teklif verir. Satış ortaklığında ise farklı platformlarda reklam verenlerin sağladıkları hizmet ya da satışa sundukları ürün üzerinden dönüşüm sağlaması sonrasında mevcut platforma ödeme yapması gerekmektedir. 

Mucizefikir’den Alacağınız
Performans Marketing
Desteğinin Avantajları Neler?
  • Yapılan bu pazarlama çalışmalarının hepsi ölçümlenebilir niteliklere sahip olduğundan, bizlerle birlikte içerisinde yer aldığınız performans pazarlama süreçlerinin sonuç raporlaması her daim tarafınızca talep edilebilir durumdadır. Bu süreçte yaptığınız yatırımların geri dönüşünün ne boyutta olduğu her daim görüntüleyebilir olmanız çalışmaları genel bir pencereden gözlemleyebilmenizi sağlar.
  • Konuyla alakalı risk almak istemeyen markalar, alacakları destekle karşılaşabilecekleri risk faktörleri konusunda daha düşük oranlara sahip olabilmekteler. Bunun nedeni Mucizefikir Ajans performans marketing konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarda, geçmişten gelen verilere dayanan bir analizi ortaya koyabilmekte ve bir önceki maddede de bahsettiğimiz gibi verileri ölçümlenebiliyor halde sizlere sunabilmektedir. 
  • Performans pazarlama çalışmaları öncelik olarak yatırım getirisi odaklı olduğundan, yapılan çalışmalar site kalitesini, kullanıcı kitleyi vb. arttırmasının haricinde daha da önemli olarak yatırım getirisini arttırmaktadır.   
Performance Marketing

“Performance marketing” kavramı doğru zamanda doğru hedef kitleye en doğru mecradan hangi şekilde ulaşılabileceğini ve sonuç kısmında markanın dönütünü satış olarak elde etmesini sağlar.

Markanıza Özel Çözümler
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?