TEKLİF İSTE

Seo Uyumlu Makale Nedir?

Seo Uyumlu Makale Nedir?

Blog yazarlarının temel hedefi siteye trafik çekmek ve çektiği trafiği kalıcı kılmaktır.

Seo uyumlu makale yazmak, ilgili makalelerin tanıtılması, e-dünyada bilinmesi, kalıcı olması ve ziyaretçi çekmesi açısından önemlidir.

Site trafiğini arttırmak için; seo çalışması yapılır, etkili görseller seçilir, içerik kaliteleri arttırılır ama bir madde var ki tüketicileri saniyeler içinde sayfaya yönlendirebilme gücüne sahip:

Yazı başlıkları.
Araştırmalara göre; çoğunluk bir yazıyı okuyup okumama kararını başlığa göre veriyor. Niteleyici, insan duyusuna hitap eden kelimeler (korku, merak, heyecan), sayısal veriler… Bizim gözümüzden kaçan ufak bir ayrıntı, sayfa takipçisinin gözünden kaçmayabiliyor. Bu yüzden bir blog yazarı içeriğini hazırlama aşamasında en büyük zaman dilimini yaratıcı başlıklar için ayırmalıdır.

Etkili ve SEO uyumlu başlıkların ipuçlarını sizler için bir araya getirdik.

SEO Uyumlu ve Etkili Başlıklar için 5 Öneri

1-Kısa ve Net Başlıklar

Hem SEO’ya uygun hem de daha net başlıklar için karakter sayısının 70’i geçmemesine özen gösterin.

2-Sayılar Kullanın

‘’Sağlıklı Beslenmenin 5 Püf Noktası’’ veya ‘’İş Yaşamında Başarı Elde Etmenin 10 Kuralı’’ gibi başlıklar, her zaman çok daha fazla tutulur. Çünkü; çok daha kolay okunur ve verimliliğini arttırmak isteyenleri çeker.

3-İnsan Duyularına Hitap Edin

İnsanların duygularına hitap etmek, marka ve tüketicileri yakınlaştırır. Bloğunuz da markanızı temsil eden bir alan olduğuna göre burada paylaştığınız yazıların başlıklarında da insanların duyularına hitap etmelisiniz. Örneğin; ‘’Bu Otomobiller Yok Satıyor!’’ gibi bir başlıkla insanların merak duygusuna hitap etmiş olursunuz.

4-Gündemi Takip Etmek

Hem SEO çalışmalarınızı desteklemek, hem de insanların son zamanlarda neleri aradıklarını öğrenmek için anahtar kelime analizleri yapabilirsiniz.

5-Teknik Bilgilerden Kaçının

Başlıklar içeriğin özü olmalı ve içeriği okuyan kişiler bir fayda elde edecekse bunu başlıktan anlayabilmelidir ki tıklasınlar. Bu yüzden başlıkta teknik bilgi vermek yerine, kişilerin istediği detayı vermelisiniz. Örneğin; ‘’Iphone 5’e Güncelleme Geldi’’ yerine ‘’Iphone 5 Modeli ile Şarjlar Uzun Süre Dayanacak’’ gibi başlık çok daha fazla dikkat çeker.
SEO analizi gibi teknik bilgiler konusunda yetersizseniz ve web siteniz için seo uyumlu makaleler üretilmesini istiyorsanız profesyonel kişilerden danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum

  1. Oldukça özgün bir makale olmuş. Bilgiler de oldukça orjinal.

    yusuf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir