Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
2021 SEO Hizmeti

Yakın geçmişten günümüze dijital dünyada önemi her geçen gün artmaya devam eden SEO unsuru, en basit haliyle web sitenizin arama motorlarının başarı kriterlerine uyumlu olabilmesi için düzenlenen/uygulanan bir takım optimizelere verilen addır. Dijital sektör içerisinde başarı yakalamak isteyen hemen her markanın SEO konusunda yardım alma gereksinimi, 2021 SEO hizmeti konusunu dijital dünyanın en önemli ihtiyaçlarından biri haline getirmiştir.

Doğru SEO uygulamaları ve stratejileriyle arama motorlarında sitenizin görünürlüğü artmakta, dolayısıyla sıralama kazanmakta ve başarı oranı yükselebilmektedir. Ancak bu saydığımız olumlu sonuçları süreklilikle elde edebilmek için, optimize unsurlarının da sürekli olarak güncel tutulması ve SEO yeniliklerinin oldukça yakından takip edilmesi gerekmektedir.

Başarı konusundaki süreklilik, alınacak profesyonel SEO hizmeti ile doğru orantılıdır. Bu alanda uzman ekiplerin siteniz üzerinde yapacağı güncellemeler ve yenilemeler mutlaka sitenize bir başarı ivmesi kazandıracak, sıralamalarınız yükseldikçe sitenizden maddi olarak da fayda elde etmeniz sağlanacaktır.

Mucizefikir Dijital Ajans SEO konusunda uzman kadrosuyla web sitenizde hem yazılımsal çalışmalar, hem tasarımsal çalışmalar, hem içerik çalışmaları hem de kullanıcı deneyimi odaklı çalışmalar gerçekleştirerek arama motorlarının kriterlerini en iyi şekilde karşılamanıza yardımcı olmaktadır. 2021 SEO hizmeti kriterleri noktasında ajans olarak her açıdan beklentilerinizin karşılanacağından, sitenizin başarı konusunda bir değil birkaç adım ileriye gideceğinden emin olabilirsiniz.

Alınacak SEO Hizmeti Kapsamında Geçirilecek Süreçler

İlk olarak SEO çalışması yapılacak alanla ilgili oldukça detaylı bir pazar araştırması yapılır. Hem yerel rakipler hem global rakipler hakkında veri toplama, rakip potansiyel analizleri, site trafik verileri gibi alt başlıklar detaylı olarak raporlanarak aradaki farklar kısaca tespit edilerek daha iyi hale dönüştürülebilmesi için atılacak adımlar hesaplanır.

Daha sonra anahtar kelime analizine geçilerek sitede yer alan içeriklerin de bu anahtar kelime çalışmalarına uygun olup olmadığı, sitenin bulunduğu sektöre ve markanın amacına göre en çok hangi kelimeler üzerine yoğunlaşılması gerektiği tespit edilir.

2021 SEO hizmeti çalışmaları belirlenip aynı zamanda bunların hangi hedef kitleye yönelik yapıldığı da detaylıca analiz edilerek, kullanıcı kitlenin alışkanlıkları ve neye ihtiyaç duydukları belirlenir. Böylece en uygun iletişim stratejisinin hangisi olacağı da belirlenmiş olur.

Site trafiği 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olacak şekilde tahmin edilerek raporlanır. Bu tahmin sürecinde anahtar kelime çalışmalarının getireceği rekabet ortamında başarı durumu, trend değişimlerinde uyum sağlama sürecinin markaya etkisi gibi unsurlar göz önünde bulundurularak yeni anahtar kelime çalışmalarına başlanabilir.

Yatırım getirisi anlamına gelen ROI hesaplaması yapılarak, öncesinde tahmini yapılmış trafik hesaplaması üzerinden elde edilmesi planlanan dönüşüm oranlarının SEO adına yapılmış yatırımı ticari bir ölçüt olarak ve başarı konusunda karşılayıp karşılamadığı hesaplanır.

Tüm bu çalışmaların yapıldığı süreçlerde rakip firmalar da değişebileceğinden, rakip analizi unsuru sürekli canlı tutularak eş zamanlı yeni strateji çalışmalarına da başlanmaktadır.

SEO’nun en temel unsurlarından site içi SEO çalışmaları ve site dışı SEO çalışmalarına hız kesmeden devam edilir. Teknik düzenlemeler arama motorlarının web sitesini daha iyi taramasına yardımcı olmasından kaynaklı olarak tüm teknik detaylar eksiksiz bir şekilde analiz edilerek site taramasında hiçbir sorun çıkmayacak hale dönüştürülür.

2021 SEO hizmeti firmaları SEO’nun deyimi yerindeyse bel kemiği olan içerik çalışmalarına da oldukça önem vermektedirler. Anahtar kelimelere uygun, tıklama oranını yüksek tutacak başlıklarla hazırlanmış bir SEO uyumlu içerik yapılacak optimizasyonu başarıya ulaştıracak en önemli kriterlerden bir tanesidir.

Günümüzde en çok kullanılan cihazlar mobil cihazlar olduğundan, SEO hizmeti kapsamında mobil optimizasyon süreci hakkında da çalışmalar yapılmaktadır. Tüm mobil cihazlarda uyumluluk sağlayacak şekilde yazılım, tasarım ve içerik çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Yapılan çalışmaların siteye katkısının ne olduğunu, nelerin aynı kalıp nelerin değişmesi gerektiğini ölçümleyecek en doğru unsur kullanıcı deneyimidir. Siteye gelen ziyaretçilerin bir web sitesinden memnun kalması gözetildiğinden siteyle ilgili mutlaka sürekli olarak kullanıcı deneyimi raporlaması yapılmalıdır.

2021 SEO Hizmeti
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?