Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Backlink Nedir?

Backlink Neden Önemlidir?

Backlink Nedir ?

Backlink nedir? Bir web sitesinin başka bir web sitesinden aldığı bir bağlantıdır. Geri bağlantılar, bir web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki önemine büyük etki yapar. Bu yüzden bir web sitesinin SEO sıralamasını iyileştirmek için çok yararlı sayılırlar. Backlink nedir sorusuna bulacağımız birçok alternatif cevap mevcut. Arama motorları, arama sonuçlarını görüntülemek için birden fazla faktörü kullanarak sıralamaları hesaplar. Sonuçlar listelenirken arama motorlarının ne kadar ağırlık verdiklerini kesinlikle kimse bilmiyor, ancak kesin olarak bildiklerimiz bunların çok önemli oldukları. Geri bağlantıların doğal olması gerekir, bu bir web sitesinin kendi web siteleri için geri bağlantı oluşturmak için yapay yollar kullanması gerekmediği anlamına gelir.Bağlantıların kalitesi miktardan çok daha önemlidir.

Geri Bağlantılar ile Yükselmek

Geri bağlantıların önemi nedeniyle, geri bağlantı kazanmak için web sitesi sahiplerinin izlediği kötü uygulamalar var. Bu kötü uygulamalardan bazıları şunlardır: Geri satın alma, bağlantı değişim ağları, geri satış satma vb. Bu uygulamaların çoğu arama motorları tarafından önerilmemektedir. Genellikle bu tür uygulamalara karıştığından şüphelenilen web sitelerini inceler ve cezalandırırlar. WordPress admin gösterge tablosunda Gelen Bağlantılar başlıklı bir widget vardır.Bu widget, diğer web sitelerinden, özellikle de bloglardan web sitesine bağlantılar gösterir. Bağlantıları göstermek için Google’ın blog arama sonuçlarını kullanıyor.

Günümüzde Backlink

Çevrimiçi olarak kullanılabilen ve kaç sayfanın belirli bir sayfaya bağlandığını görmek için kullanılabilen diğer ücretsiz geri arama denetimi araçları var.Çapa bağlantı metni, bir geri bağlantının tıklanabilir bölümünü oluşturmak için kullanılan metindir. İşaretli bir URL (adınız, işletmenizin adı vb.), Hedeflediğiniz anahtar kelimeleri içeren cümleler veya hedeflediğiniz anahtar kelimeleri içermeyen cümleler olabilir.Bir geri bağlantı için kullanılan çapa bağlantı metni hedef anahtar kelimelerinizden biriyle aynıysa, gerçekten yardımcı olan durumdu; ancak artık geçerli değil. Artık, bu biçimde çok fazla bağlantıya sahip olmak, aslında karşı üretken olabilir.

Backlink Değeri Nedir?

Bağlanmayan bir bağlantı, rel = “nofollow” özelliği uygulanmış olup, bağlantı verilen sayfanın güven ve yetkisini hesaplarken Google’a bu bağlantıyı kullanmamasını söyler. Web sitenize kimin bağlandığının tam bir listesini Google Search Console hesabınızdan görebilirsiniz. Giriş yapın, ‘Trafikle’ ve ardından ‘Bağlantılar’ bölümüne gidin. Geri bağlantılar, arama motoru sıralamalarını başka herhangi bir şeyden daha fazla etkiler. Sitenize işaret edenlerin sayısı ve kalitesi, sitenizin arama sonuçlarında hangi sıralamada yer aldığı konusunda büyük ölçüde belirleyecektir.Aktif bir şekilde dışarı çıkmanız ve geri arama yapmanız gerekir. Siteniz doğal olarak bir miktar kazanacak, ancak daha yerleşmiş rakiplerle yetinmek istiyorsanız ve yüksek derecede rütbeler istiyorsanız, proaktif olmanız gerekmektedir.Geri bağlantı kurmak zor ya da teknik değildir ve bunu yapabilmek için herhangi bir özel beceri, araç ya da yazılımı gerekmez. Her şeyden çok, insanlarla iletişim kurmak ve diğer site sahipleriyle olan ilişkileri kurmakla ilgilidir. Backlink birkaç teknik ve gereklilik sıraladık bu doğrultuda backlink hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Backlink Nedir?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?