Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » E-Ticaret SEO Danışmanı Hizmeti
E-Ticaret SEO Danışmanı Hizmeti

İçerisinde bulunduğumuz teknoloji çağında, global olarak oldukça büyük gelişmelere imza aran e-ticaret süreci müthiş bir kullanıcı kitlesine de sahiptir. Modern ticaret yöntemlerini bir arada bulunduran e-ticaret sayfalarının hedefledikleri noktalara doğru bir şekilde ulaşabilmeleri için e-ticaret SEO danışmanı hizmeti almaları en faydalı adım olarak görülür.

Özellikle e-ticaret sektörüne yeni atılan büyük ölçekli ya da küçük ölçekli her marka ve firmanın bu danışmanlıktan yararlanması oldukça önem taşır. Çünkü ilerlemek ve doğru yönde gelişmek adına, aynı zamanda site üzerinde doğru bir SEO düzenlemesi yapılması adına ve verilecek reklam modellerinin doğru hazırlanması gibi konularda bu tip danışmanlık hizmetlerine oldukça ihtiyaç duyulmaktadır.

“Dijital mağaza” olarak da adlandırılabilecek e-ticaret siteleri, doğru bir şekilde tasarlanıp üzerinde doğru pazarlama stratejileri olduğunda her zaman kârlı süreçleri beraberinde getirmektedir. Hem zamandan hem de maddi yönden oldukça tasarruf etmenizi sağlayarak gerçekleştirilen faaliyetlerin hata payının ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Yanlış bir şekilde uygulanan e-ticaret faaliyetleri maddi kayıplar yaratabileceği gibi aynı zamanda ulaşılmak istenen başarı hedeflerine varılmasını neredeyse imkansız hale getirmektedir.

Bahsettiğimiz nedenler doğrultusunda iyi bir e-ticaret SEO danışmanlığı hizmeti veren bir ajans bularak çalışmaların kusursuz hale getirilmesi önerilir. Mucizefikir bu noktada e-ticaret sitenizin ihtiyaç duyduğu tüm hususları profesyonel boyutta belirleyerek eksiksiz bir şekilde tamamlamaya her zaman hazırdır. Bu alanda kendini ispatlamış ve yeniliklere her daim bir marka olarak bu alandaki danışmanlık hizmeti için bir telefon kadar uzağınızdayız.

E-Ticaret SEO Danışmanı Siteniz İçin Ne Tür Çalışmalar Yapar?

E-ticaret SEO danışmanı hizmetleri kapsamında sizlere sunulacak planlamalar şu şekilde olmaktadır;

İlk olarak sitenizin e-ticaret planının ne olması gerektiğine dair bir yargıya varılır. Her e-ticaret sitesinin amacı aynı olsa da, sürece uygun olacak iş planları hem markaya hem de bireysel site sahiplerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Satılan ürünlerin konseptine göre karar verilecek dizayn aşamasından sonra, müşterinin incelediği ürünlerin kategorileri, genel ürün yapıları ve bağlı olduğu alanların her birinin mutlaka ve mutlaka SEO uyumluluğu gerçekleştirilmektedir.

Sosyal medya kısmı da alınacak danışmanlık hizmeti kapsamında oldukça önemli olduğundan, e-ticaret sitelerinin ilintili olduğu hesapların sosyal medya yönetimine de ağırlık verilmektedir. Facebook, Instagram, Pinterest vb. platformlardan alınacak geri dönüşler SEO uyumlu yapıldığı takdirde oldukça tatmin edici olacaktır.

Aynı şekilde verilecek reklamların satışlar üzerindeki etkisi yadsınamamaktadır. Reklam çıkılabilen platformlardan çok iyi dönüşler alınabildiğinden, organize e-ticaret SEO danışmanı çalışmaları yapılarak trafik kaynaklarının Google gözünde tamamlanmış olarak gözükmesi sağlanır.

Tüm bu anlatılanların ışığında, arama motoru optimizasyonuna uygun olarak çalışmalar yapacak e-ticaret SEO danışmanlarının yarattığı süreçler sonucunda site üzerinde ürünleri girerken dikkat edilmesi gereken noktalar, resim optimizasyonları, kategori optimizasyonları, içerik optimizasyonları gibi alanlar eksiksiz olarak tamamlanmaktadır.

E-Ticaret SEO Danışmanı Hizmeti