Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Google SEO Hizmeti Rehberi

Google SEO hizmeti, internet dünyasında var olan ve başarı yakalamaya çalışan web sitelerinin Google vb. arama motorlarında sıralama yükseltip başarılı olmalarına yardımcı olacak tüm site içi ve site dışı çalışmaların bütünüdür. Başta ajanslar olmak üzere bu alanda çalışmalar gerçekleştiren tüm firmalar anlaşmalı oldukları kurum ve markaların web sitelerini detaylı olarak ele alıp yaptıkları çalışmalar neticesinde Google gözünde başarılı siteler ortaya çıkarmaktadırlar.

Mucizefikir Dijital Ajans da bu alanda iş birliği ieçrisinde bulunduğu tüm firmalara profesyonel düzeyde bir hizmet sunmaktadır. SEO ile ilgili her alanda markaların hedeflerinin ne olduğunu tam olarak belirleyip, o alanda bir gelişim planı hazırlayarak vermiş olduğumuz hizmet sonrasında sitenin hem teknik kısımda hem de içerik kısmında SEO uyumlu ve her şeyiyle tamamlanmış bir site olmasını sağlamaktayız. Google SEO hizmeti alma ihtiyaçlarınızda güvenle bizlere ulaşabilir, sitenizi istediğiniz başarı noktasına ulaştırmamızı sağlayabilirsiniz.

Google SEO Hizmeti Kapsamı Nedir?

Verilecek SEO hizmetinde süreç genel hatlarıyla web sitelerinin arama motorlarının istediği önceliklere göre düzenlenmesi adına yapılacak çalışmalar olarak ele alınabilir. Gün geçtikçe dünya genelinde önem kazanmaya devam eden SEO uygulamaları, web sitesi sahiplerini bu noktada iyi olma ihtiyaçlarını karşılamak adına profesyonel bir yardım alacakları sürece sokmaktadır.

Google bilindiği üzere sürekli olarak yeni algoritmalar ve kurallar ortaya çıkardığından, web siteleri üzerinde yapılacak değişikliklerin ve yeniliklerin de uzman bir kadronun kontrolünde olması gerekmektedir. Site sahipleri her ne kadar kendileri bu süreci kontrol altında tutmaya çalışsalar da mutlaka bir noktada en azından teknik kısımda yetersiz kalacaklarından profesyonel bir Google SEO hizmeti çalışması sürecine ihtiyaç duymaktadırlar.

Bu düzenlemeler kapsamında nihai hedef siteye gelen organik ziyaretçi sayısını arttırmak ve hedef kitleye uygun internet kullanıcılarının siteye yönlendirilmesi olduğundan, site içi SEO ve site dışı SEO dediğimiz iki başlık altında toplanılabilecek çalışmalar bütünü gerçekleştirilmektedir.

Site içi SEO çalışmalarında sitede var olan tüm içerikler özgünlük ve SE kurallarına uygunluk gibi aşamalardan geçirilerek, ihtiyaç halinde yeni içerikler de eklenerek düzenlenmektedir. Örneğin; SEO kurallarına uygun başlıkların atılması, uygun URL yapısının düzenlenmesi, içerikte var olan görsel ve videoların uygun boyutlarda ve başlıklarda adlandırılması, yazı içerisinde yer alacak başlık hiyerarşisinin doğru ve yeterli yapılması, yazı içerisinden çıkarılacak yönlendirmelerin doğru yapılması ve site hızının yeterli olması gibi hususlar mutlaka gözden geçirilerek olması gereken seviyeye getirilmektedir.

Site dışı SEO çalışmalarında ise çalışma yapılan web sitesinin başka web siteleriyle olan bağlantılarına bakılarak bu bağlantıların alakalı sektörlerden ve kaliteli olan web sitelerinden alınıp alınmadığı kontrol edilmektedir. E-mailing çalışmaları, sosyal medya desteği gibi durumlarla birlikte siteyle alakalı web dünyasında yer alan kötü, imaj zedeleyici yorumların da kaldırılması konusunda çalışmalar yapılır. Doğru bir şekilde yapılmış backlink çalışmaları sayesinde Google gözünde site kalitesi oldukça arttığı için bu noktalara mutlaka bu hizmet kapsamında dikkat edilmektedir.

Google SEO Hizmeti Rehberi
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?