Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Kurumsal SEO Hizmeti Nedir? Nasıl Yapılır?
Kurumsal SEO Hizmeti Nedir? Nasıl Yapılır?

SEO hizmeti, sektör içerisinde bulunan herkesin bildiği üzere web siteleri üzerinde yapılan bir takım tekniksel ve içeriksel çalışmalardır. Arama motoru optimizasyonu olarak Türkçeleştirilen bu çalışmalar, dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru olan Google’da belirli bir sıralama başarısı yakalamak, sitenin dolayısıyla markanın bilinirliğini arttırmak ve özellikle e-ticaret alanında gelişmelerin yakalanabilmesini sağlamaktır.

Web sitesinin sektörü ve alanı ne olursa olsun, günümüz koşullarında başarılı olmak isteyen her bir web sitesi üzerinde SEO çalışmaları yapılması gerekmektedir. Bu çalışmalar daha küçük ölçekli siteler için site sahipleri tarafından ya da bu hizmeti bireysel olarak veren kişiler tarafından halledilmeye çalışırken, daha kurumsal ve profesyonel başarılar yakalamak için bir SEO ajansı ile çalışmak daha uygun olmaktadır. Bu ajanslar SEO sektörüyle alakalı olan profesyonel ekipler ile bir çalışma süreci yürüttüklerinden anlaşmalı oldukları markalar ile de profesyonel başar yakalanacak iş birlikleri içerisinde bulunmaktadırlar.

Mucizefikir Dijital Ajans olarak da bizler başarılı bir SEO ajansı olarak sizlere istediğiniz optimizasyon çalışmasını başarıyla sunmaktayız. Sitenizin eksikliklerini, rakip analizlerini, izlenmesi gereken yolu ekibimizle en iyi şekilde belirleyerek site başarınızı arttırmayı ve SEO konusunda eksiksiz bir site oluşturmayı sizlere garanti ediyoruz.

SEO Nasıl Yapılır?

Yapılacak SEO çalışması kapsamında hem site içi hem de site dışı SEO kısımlarına yönelmek şarttır. Bunun anlamı, hem sitenin arka planında yapılacak düzenlemeler ve içeriklerin kalitesini değiştirmekle birlikte başka sitelerden de link almak, link vermek, e-mailing çalışması gibi süreçlerin ortak olarak yürütülmesidir.

Site içi SEO çalışmalarında sitenin hızının yükseltilmesi; başlık etiketlerinin doğru kullanılması, meta-description kısımlarının düzgün olması, URL’nin doğru ve uygun olması, etiketlerin doğru ve yeterli kullanılması, site içi yönlendirmelerin yerleştirilmesi, sitenin belirli aralıklarla güncellenmesi, site başlıklarına uygun özgün ve kaliteli içeriklerin siteye konulması gibi örneklendirebileceğimiz alanlarla ilgilenilmektedir.

Site dışı SEO’da ise tamamen başka sitelerin sizin sitenizin başarısını yükseltmesi adına çalışmalar yapılmaktadır. Google tarafında kaliteli görülen sitelere link vermek, kendi sitemizden link çıkışı sağlamak, başkalarının sitemiz ile iletişim kurmasını kolaylaştırmak ve buna yönelik olacak tüm çalışmalar site dışı SEO kapsamındadır.

Kurumsal SEO Hizmeti

Google SEO hizmeti alınmasını artık bir nevi zorunlu hale dönüştürdüğünden, sitenizi iyi bir düzeye ulaştırmak için mutlaka kurumsal SEO hizmeti almanız gerektiğini söylemek mümkündür. Bir ekip dahilinde olmayan, takip ve çalışma devamlılığı bulunmayan hallerde ilerletilmeye çalışılan SEO çalışmaları mutlaka bir yerde eksik kalacak ve siteniz için hedeflediğiniz yere ulaşmanızın süresi uzayacaktır.

Kurumsal SEO sayesinde düzenli raporlama hizmetine sahip olmanız, düzenli olarak site içi ve site dışı SEO çalışmalarınızın aksattırılmadan yapılması, rakip analizi imkanına sahip olmanız, sosyal medyanın gücünden yararlanmanız, iyi Backlink hizmeti almanız gibi kısımlar sitenize oldukça yardımcı olarak uzman ellerden site geliştirmesi hizmeti almanıza olanak sağlayacaktır.

Kurumsal SEO Hizmeti Nedir? Nasıl Yapılır?