Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Kurumsal SEO Hizmeti Neleri Kapsar?
Kurumsal SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

Kurumsal SEO, iş dünyasında kurumsal olarak yer alan firmaların internet üzerinde var olan kurum web sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralara çıkabilmesine fırsat sağlayacak birtakım teknik düzenlemelerin yapılması hizmetidir.

Google gibi dünya genelinde en çok kullanılan arama motorlarında kolay bir şekilde bulunabilmek doğru düzenlemeler ile zaman içerisinde mümkün olmaktadır. Markanın prestijini arttıran ve daha fazla hedef kitleye ulaşılmasını sağlayan bu kolay bulunabilirlik için doğru SEO çalışmalarının kurumsal olarak desteklenmesi gerekir.

Kurumsal SEO danışmanlığı verilen her ajansta, markaların web sitelerinin Google sıralamasında yukarı çıkarılması ve anahtar kelime aranmalarında sektörleriyle alakalı pek çok anahtar kelime sıralamalarında gözükmelerinin sağlanması için birtakım teknik çalışmalar yapılır. Günümüzde internet dünyasında sonsuz bir rekabet ortamı olduğundan, rakiplerden başarı olarak sıyrılıp üst sıralara çıkmak oldukça emek ve teknik özveri gerektirdiğinden, kurumsal SEO desteği alacağınız iş birlikçileriniz de bu durumun bilincinde olarak sizlere hizmet sağlayacaklardır.

Kurumsal SEO Hizmeti Neleri Kapsamaktadır?

Kurumsal SEO hizmeti alınırken; ilk önce anahtar kelime analizi yapılarak sürece başlanır. Aranma hacmi yüksek ve aynı zamanda firmanın içerisinde bulunduğu sektörle alakalı anahtar kelimeler kullanılarak içerik çalışmaları, reklam çalışmaları ve site içi çalışmalar yapılacaktır.

On-Page dediğimiz site içi SEO çalışmaları da devreye sokularak yapılacak SEO düzenlemelerine uygun bir domain alınması; alan adının anahtar kelimeleri içermesine özen gösterilmesi, akılda kalan kısa ve etkili bir seçim yapılması gibi durumlara dikkat edilmektedir. Çünkü seçilecek akılda kalıcı alan adı sitenin ziyaretçi trafiğini de arttıracaktır.

Kurumsal SEO uzmanı bireyler site içinde incelenecek diğer başlıklar olan site hızı çalışmaları, uygun görsel seçimi, içeriklerin doğru ve özgün olup olmadığının kontrolü, iç linklemelerin halledilmesi, Meta tag işlemlerinin eksiksiz yapılması ve kullanıcı dostu kolay kullanılan bir site oluşturulması gibi unsurlara da dikkat etmektedirler. Aynı zamanda oldukça sade ve şık bir biçimde dizayn edilmiş, kurumun işlerini ve hizmetlerini en iyi şekilde yansıtan bir ana sayfa oluşturulması dahilinde de Google Ads sürecinde (reklam süreçleri) tıklama başına maliyeti de oldukça azaltacaktır.

Site içi SEO çalışmaları tamamlandıktan sonra bu sefer sıra site dışı SEO çalışmalarına gelmektedir. Bu kapsamda başka sitelerden backlink alımı ve indeksleme çalışmalarının eksiksiz bir biçimde yapılması gerekmektedir. Bu çalışmalarda da yanlış sitelerden backlink almamak, çok fazla sayıda backlink alımı yapmamak gibi unsurlara dikkat edilmektedir. Kaliteli bir kurumsal SEO firması site dışı çalışmalarda sosyal medya araçlarının düzgün bir şekilde olmasına da özen göstererek o alanda da avantaj yakalanmasına yardımcı olur.

Kurumsal SEO Hizmeti Neleri Kapsar?