Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Profesyonel SEO Hizmeti
Profesyonel SEO Hizmeti

Bir web sitesinin başarılı olabilmesi, arama motorlarında sıralama kazanabilmesi için mutlaka ve mutlaka bir profesyonel SEO hizmeti alması gerekmektedir. Bu hizmet kapsamında siteniz hem teknik alanlarda hem de içeriksel olarak A’dan Z’ye ele alındığından, başarısızlığa sebebiyet verecek her türlü engel ortadan kaldırılarak sitenin mevcut başarısının giderek artmasına yönelik düzenlemeler yapılmaktadır.

SEO dediğimiz kısım, bu sektörün içerisinde olan herkesin bildiği üzere web sitelerinin arama motorlarının ön gördüğü başarı kıstaslarına göre optimize edilmesi sürecidir. Türkçeleştirilmiş hali “Arama Motoru Optimizasyonu” olan bu düzenlemeler sayesinde profesyonel şekilde yapılan optimizasyonlar sitenizde var olan anahtar kelimelerin konumlarını sıralamalarda üst segmentlere çıkartarak, o kelimeyle ilgili arama yapan kullanıcıların sizin sitenizi daha kolay bulabilmesini sağlar.

Aynı zamanda profesyonel SEO hizmeti paketleri sayesinde profesyonel bir ajansla çalıştığınızda, sitenizin bilinirliğin artırmak için ekstra bir bütçe oluşturduğunuz reklam kısmı için ayırdığınız bütçeden de büyük oranda tasarruf edebilme durumunuz ortaya çıkmaktadır. Çünkü yapılan düzenlemeler sayesinde otomatik olarak siteniz daha çok bilinen ve daha çok organik ziyaretçi (satın alınmayan, kendiliğinden gelen kullanıcı) sayısına sahip olan bir site olacağından bu noktada da kâr sağlayabilmeniz mümkün olacaktır.

Mucizefikir dijital ajans, ihtiyaç duyduğunuz SEO düzenlemelerini bünyesinde barındırdığı profesyonel ekibiyle sizlere eksiksiz olarak sunar. Bu düzenlemelerde amaç az önce de bahsettiğimiz gibi arama motorlarında siteyi üst sıralara çıkarmak olduğundan, bu amaca yönelik gereken bütün çalışmalar ekiplerimizde uzman seviyede gerçekleştirilerek sitelerin trafiğinin artması sağlanır.

Profesyonel SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

Profesyonel SEO hizmeti uygulamaları kapsamında site üzerinde site içi ve site dışı SEO dediğimiz iki ayrı başlıkta çalışmalar düzenlenmektedir. İlk olarak site içi SEO hizmetini ele alırsak; sitenin var olduğu sektörle alakalı doğru ve verimli anahtar kelime seçimi çalışmalarının yapılarak bu anahtar kelimelere yönelik blog, tanıtım, reklam vb. içeriklerinin oluşturulması sürecini kapsadığını söylemek mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda var olan site içeriklerinin ihtiyaca göre yeniden düzenlenmesi, içeriklerin özgün olmasına özen gösterilmesi, yapılan rakip analizleri sonrasında ağırlık olarak hangi konu ve anahtar kelimelere ağırlık verilmesi; title, meta tag vb. hususların dikkatle oluşturulması, içerik fotoğraflarının doğru sayıda ve uygun şekilde seçilmesi gibi örneklendirebileceğimiz daha pek çok unsur site içi SEO düzenlemelerinde ele alınmaktadır.

Site dışı SEO düzenlemelerine gelirsek; başka kaliteli ve kendi sektörümüzle ilintili sitelerden backlink alımının yapılması, e-mailing çalışmalarının yapılması, sosyal medya çalışmalarına ağırlık verilmesi, link inşalarının doğru yapılmasıyla yönlendirmelerin de aynı şekilde doğru ve yeterli yapılması gibi unsurlar profesyonel SEO hizmeti süreçleri kapsamında halledilen ihtiyaçlardır.

Profesyonel SEO Hizmeti