Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » SEO Ajansı Sandığınızdan Çok Daha Fazlası!
SEO Ajansı Sandığınızdan Çok Daha Fazlası!

SEO ajansı denildiğinde aklınıza sadece Google ve diğer arama motorları geliyor olabilir. En temelde bu ajansların amacı tabii ki arama motoru optimizasyonları yapmak ve sizi listelerde üst sıralara çıkarmaktır. Ancak günümüzde dijital pazarlama ajanslarının hizmetleri çok daha kapsamlı hale gelmiştir. Detayları öğrenmek için okumaya devam edin!

SEO Ajansı Nedir?

E-ticaret yaparken kullanılan ilk mecra her zaman Google olmalıdır çünkü potansiyel müşteriler Google aracılığıyla araştırma yaparlar. Alışveriş ise genellikle araştırmadan sonra gerçekleşmektedir. Bu sebeple listelerde üst sıralarda olmalı ve müşterilerinizin sorularını cevaplamalısınız. Ancak SEO ajansı nedir? Sorusunun cevabı artık çok daha detaylı!

Alışveriş alışkanlıkları değişmeye devam ederken E-ticaret sektörü de gelişmeye ve değişmeye devam etmektedir. Kullanıcılar artık yalnızca Google aracılığıyla değil sosyal medya mecralarını kullanarak da araştırma ve alışveriş yapıyorlar.

Herkesin de bildiği gibi Instagram bu mecraların en büyüğü olarak görülmektedir. Facebook, LinkedIn, Twitter ve Pinterest ise ihmal edilmemesi gereken mecralardır. Günümüzde reklamcılık internetin var olduğu her yerde olmalıdır.

SEO Ajansı Ne İş Yapar?

An itibariyle E-ticaret platformlarının Google’dan ibaret olmadığını biliyorsunuz. Peki, sosyal medya mecralarında neler yapılması gerekiyor? SEO Ajansı Ne iş yapar? Size ve markanızın gelişmesine nasıl katkıda bulunabilirler?

Aşağıda size faydalı olabilecek bilgileri görebileceksiniz;

  • SEO Ajansı sosyal medya hesaplarınızı düzenler ve hedef kitlenize uygun bir hale getirir. Satmak istediğiniz ürün 18-25 yaş arasına hitap ederken sosyal medya hesaplarınız 40-50 yaş arasına hitap etmemelidir. Bu sebeple danışmanlık almanız gerekebilir.
  • Sosyal medya reklam panellerini profesyonel bakış açısıyla kullanır ve maliyetlerinizi optimize eder. Instagram ve Facebook üzerinden reklam vermek her ne kadar kolay görünse de reklam panellerinde yapılacak bir yanlış çok büyük maliyetlere sebep olabilir.
  • İnternet sitenizi Google’ın seveceği hale getirir ve listelerde üst sıralara taşır. Sektörünüzde baskın bir marka olmak için bu çok önemlidir.

Yukarıda gördüğünüz gibi reklam ajansları artık yalnızca tek bir hizmete odaklanmamaktadır. E-ticaret konusundaki tüm ihtiyaçlarınızı profesyonel bakış açısıyla karşılayabilirler. Siz de dijital mecralarda bilinir bir marka olmak istiyorsanız Mucize Fikir ile iletişime geçebilirsiniz!

SEO Ajansı Sandığınızdan Çok Daha Fazlası!