Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » SEO Analizi İçin Doğru Adres Mucizefikir!
SEO Analizi İçin Doğru Adres Mucizefikir!

Web sitelerinin dijital ortamda rakiplerinden sıyrılarak daha başarılı olmasını sağlayan temel faktörlerden bir tanesi de SEO uyumluluğunun eksiksiz sağlanmasıdır. SEO analizi dediğimiz kısım, sitelerle profesyonel olarak ilgilenebilecek ajanslarca ve ekiplerce yapıldığında başarılı bir dönüş alınabilecek çalışmalar bütünü olarak ele alınabilir.

Günümüzde online ortamda var olan her bir web sitesi için arama motorlarının gözünde “güvenilir” birer site olmak, daha da önemlisi sıralama yakalayarak üst sıralarda görünür olmak oldukça önemlidir. Bu kriterlerin sağlanabilmesi için de arama motorlarının sitelere sunduğu başarı kriterlerinin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Yapılacak doğru çalışmalarla sitenin eksiklikleri giderilerek aynı zamanda geliştirilmesi gereken eksik noktalar da ortaya çıkartılarak sitenin başarı oranını daha da yükseltmeniz mümkün olmaktadır.

Bu noktada en iyi seo analizi yaptırımı için profesyonel bir ekip ihtiyacınızı karşılamak adına Mucizefikir Dijital Ajans en doğru tercihiniz olacaktır. Bünyemizdeki SEO uzmanlarımızla ve SEO kısmı iş süreçlerinin içerisinde bir şekilde yer alan diğer tüm çalışma ekiplerimizle sitenizin üzerinde en detaylı ve etkili SEO analizini yaparak yapmanız gerekenleri bir düzene koyarak sitenizi nihai başarıya ulaştırıyoruz.

SEO Analizi Neleri Kapsar?

Web sitelerinde yapılacak analizler belirli başlı kategoriler altında toplanmaktadır. Her birinin birbiriyle etkileşim içerisinde olduğu ve bir alandaki eksikliğin diğer alandaki başarıyı da etkilediği unutulmamalıdır. Bu alanda pek çok deneyimi olan ve pek çok başarılı referansı bulunan Mucizefikir, yapılacak analizlerde oldukça detaylı davranarak mevcut durumu ve gelinmesi gereken başarı skalasını hizmeti alan tarafla oldukça anlaşılır şekilde paylaşıp müşteri memnuniyetine de oldukça özen göstermektedir.

Bu bilgiler dahilinde, yapılacak olan başarılı SEO analizi süreçleri şu şekilde özetlenebilir;

URL – Meta açıklamaları kontrolü: İnternet dünyasında analizi yapılan markanın ne kadar sayfası varsa hepsi incelenerek URL’lerinin düzgünlüğü, uyumluluğu, uzunluğu vb. kıstaslarda başarılı olup olmadığı belirlenir. Aynı şekilde sayfaların meta açıklamalarının da konuyla alakalı olup olmadığı, uzunluğunun uygunluğu ve doğru bir şekilde eklenip eklenmediği kontrol edilmektedir.

Sayfa başlıklarının kontrolü: SEO uyumlu içeriklerin yer aldığı web sayfalarında, konuya aşina olan herkesin bildiği üzere başlıkların belirli başlık etiketleriyle belirli sayılarla sayfa içerisine dağıtılması gerekmektedir. H1, H2, H3 gibi etiket isimleriyle bilinen bu başlık düzenlemeleri doğru yapılmadığı takdirde Google’ın sayfa üzerinde belirleyebileceği eksiklikler sitenizin istediği başarı noktasına gelmesine engel olmaktadır.

Sitedeki içeriklerin kalitesinin kontrolü: Teknik düzenlemelerin yanında sitelerin içerik açısından da mutlaka bir inceleme altına alınması gerekmektedir. Her şeyden önce içeriklerin özgün olması, bütün kopya içeriklerin siteden kaldırılması, içeriklerin web sitesinin ait olduğu sektörle ilgili olması, metinlerdeki anahtar kelimelerin doğru ve yeterli sayıda yer alması, metinlerin kendisinin ve açıklama kısımlarının arama motorlarının uygun gördüğü uzunluklarda olması gibi gerekliliklerin eksiksiz olarak tamamlanmasına özen gösterilmektedir.

İçeriklerdeki görsel ve videoların kontrolü: İçeriklerin içerisinde yer alan tamamlayıcı görsellerin ve videoların da bazı kuralları karşılıyor olmasına dikkat edilmektedir. Görsellerin içerikle uyumlu olarak seçilmesinin yanında bu görsellere yapılan isimlendirmelerin de doğru olması, alt etiketlerinin doğru bir şekilde işlenmesi gibi unsurlar SEO analizi testi sonucunda başarı yakalanmasına yardımcı olacaktır.

Sitenin Google görünürlüğünü kontrol etme: Yapılacak bu araştırma ile sitenizin hangi kelimede kaçıncı sırada olduğu görüntülenecektir. İyi sıralama yakalamış kelimelerdeki sayfaların sıralamasını koruması için titizlik gösterilmesi ve düşüşte olan veya istenilen sıralamaya gelemeyen sayfaların daha iyi olması için ne yapılması gerektiği belirlenir.

Backlink sayfalarının kontrolü: Başka sitelerden bizim sitemize verilen yönlendirmeler olarak adlandırabileceğimiz backlink sayfaları da oldukça dikkatle incelenmektedir. Backlink alınan sayfanın kaliteli olup olmadığı, esas sayfanın bulunduğu sektörle ilişkisinin bulunup bulunmadığı gibi unsurlara dikkat edilerek mümkün olduğunca kaliteli siteye çok fazla yüklenmeden backlink çalışması yapılmaktadır.

404 sayfalarının yönlendirme kontrolü: Google’ın oldukça dikkat ettiği bu hususta yapılacak analizlerde bu tip sayfalar mutlaka belirlenmekte ve sayfaların kaldırılması ya da düzenlenmesine dair mutlaka bir aksiyon alınmaktadır.

Site hızı kontrolü: SEO analizi kuralları arasında son olarak ele alacağımız önemli unsur da site hızıdır. Bir sitenin hızlı olması en önemli analiz kriterlerindendir. Yapılacak hız testleri ile eğer sitenizde yavaşlık varsa giderilecek, ziyaretçilerinizin sitenizde daha uzun süreli kalması sağlanacaktır.

SEO Analizi İçin Doğru Adres Mucizefikir!