Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
SEO Analizi Yapmanın Önemi

Her bir web sitesi için yapılan SEO çalışmalarının nedeni, sitenin her daim daha başarılı olmaya odaklı bir şekilde gelişmesine imkan sağlamaktır. Bu nedenle SEO analizi, bu süreçler içerisinde yapılan çalışmaların ne derece etkili olduğunu belirlemek adına büyük bir faktördür.

Arama motoru algoritmaları söz konusu olduğunda, değişen ve gelişen bir web dünyası olduğu göz önünde bulundurulursa web sitelerin de bu değişkenlikler içerisinde sabit bir başarıda kalması için yapılacak çalışmaların öncesinde ve sonrasında mutlaka bir analiz döneminden de geçilmesi gerekmektedir.

Mucizefikir Dijital Ajans, e-ticaret kısmında SEO çalışmalarının ne kadar önemli bir unsur olduğunun farkında olan bir kuruluş olarak; siteniz adına doğru kurgulanmış bir SEO yapısının oluşturulması konusunda her markayla sorunsuz ve başarı odaklı bir iş birliği kurma konusunda her zaman hazırdır.

Yapılacak SEO çalışması analizleri ile sitelerin arama motorlarında organik olarak sahip oldukları aranma hacimleri vasıtasıyla üst sıralara çıkmak daha mümkün hale gelirken aynı zamanda sektör içi ve sektör dışı rakip firmalardan da birkaç adım önde olabilmeye yarayan analizler de gerçekleştirilmiş olur.

SEO Analizi Nasıl Gerçekleştirilir?

Site içi SEO analizi ve site dışı SEO analizi şeklinde iki çeşit analiz hazırlama durumu mevcuttur. Site içi yapılacak analizlerde web sayfanızın o günkü koşullarda ne durumda olduğu belirlenerek sitede var olmaması gereken sorunların ortaya çıkartılması sağlanır. Bu için kullanılan ücretli ya da ücretsiz pek çok tarayıcı araç bulunmaktadır. Bu tarama kısmında sitenin mobil uyumluluğu, hızı vb. konularda da bilgi sağlanmaktadır.

Site dışı SEO ise daha çok sitenin arama motorlarında nasıl göründüğüyle ilgili verilerin toplandığı analizlerdir. Aynı şekilde web sayfasında oluşan hatalar, arama motorlarında kaçıncı sıralamada olduğunuz, anahtar kelimelerde ne durumda olduğunuz, hangi anahtar kelimelerde sıralama kazandığınız, Backlink kullanımlarınızın doğru olup olmadığı gibi unsurlar irdelenmektedir.

SEO Analizi Yapmanın Sitenize Sağladığı Avantajlar

  • SEO analizi çalışmaları kapsamında elde edilen bilgilerle sitenizin bulunduğu sıralamadan daha yukarı çıkabilmesi için nelerin yapılması gerektiği belirlenir.
  • Arama motorlarında daha fazla yer edinerek bu durumun size maddi olarak iş hacmi konusunda genişleme getirmesi sağlanır.
  • Analizden önce yapılmış hatalar detaylarıyla görülüp sonraki süreç için bu hataların tekrarlanmaması sağlanır.
  • Sitenizin hızı arttırıldıkça bu durum ziyaretçilerinizin sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlayarak ziyaretçi sayınızı da otomatikman arttırmaktadır.
  • Müşterilerinize hangi alandan hangi şekilde ulaşmanız gerektiğini öğrenerek doğru bir yol izlersiniz.
SEO Analizi Yapmanın Önemi
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?