Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
SEO Danışmanlık Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dijital pazarlama sektöründe her geçen gün gerçekleşen yeniliklerle birlikte, artık teknolojik cihazlar ve mobil ortam hayatımızda çok büyük bir yer kaplar hale geldi. Öyle ki, her sektörden bir çok firma pazarlama alanında çok büyük bir payı arama motorlarında üst sıralarda bulunma kısmına ayırdığından; SEO danışmanlık hizmeti çok önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Herhangi bir markanın hedefinde olan tüm kullanıcılar, ihtiyaçları doğrultusunda arama motorları üzerinden araştırma yaptıkları için sahip olmak istedikleri ürün/hizmet her ne ise ona yönelik araştırmalar yapmaktadır. Markalar da bu araştırmalarda direkt olarak bu kullanıcıların karşısına çıkmak için zorunlu ihtiyaç olarak arama motoru optimizasyonu uygulamasıyla ilgilenmektedirler. SEO hizmeti de tam olarak bu noktada devreye girerek, markaların anlaşmış oldukları danışmanlık ajansları vasıtasıyla isimlerini daha geniş kitleye doğru bir şekilde tanıtabilmesini ve hangi alanda hizmet veriyorlarsa bu alanda öne çıkabilmesini sağlamaktadır.

SEO Danışmanlık Hizmetine Neden İhtiyaç Vardır?

Markaların bu konudaki önceliği kuşkusuz ki kendi isimlerini arama motorlarında üste çıkarmak ve siteye gelen ziyaretçi sayısını arttırmaktır. Başlıca bu şartlar karşılandığı takdirde bunun tamamlayıcı unsuru olarak işinde profesyonel bir ekiple çalışmak, uzun vadeli işler gibi görülse de aslında en iyi verimli sonucu almak için bu işlerde sürece ihtiyacın duyulmasını kavramak, SEO danışmanlık paketi kapsamında yapılan site düzenlemesi, rakip sitelerin analizi ve anahtar kelime çalışması vb. süreçlerin eksiksiz tamamlanması gibi unsurlar bu alanda danışmanlık almak için yeterli unsurlardandır.

SEO Danışmanlığının İçeriği Nedir?

Bir marka, arama motoru optimizasyonu ile ilgili danışmanlık alıyorsa; anlaşmış olduğu kurum ya da kişilerin yapması gereken belirli başlı düzenlemeler vardır. Öncelikle sitenin baştan aşağıya ele alınıp bir analizinin çıkartılması gerekir. Böylece sitenizdeki yanlışlıklar, eksik kısımlar belirlenerek hem sitenin domain’inin daha otoriter bir hale getirilmesi sağlanır hem de yanlışlar giderileceği için site otomatik olarak yükseliş yoluna girer.

Bununla birlikte on-page ve off-page dediğimiz site içi ve site dışı düzenlemelerde ne gibi eksiklikler olduğu tespit edilip onlar düzeltilir. Örneğin; anahtar kelime analizi yapılarak bu alana yoğunlaşılması, kaliteli backlinkler alınması, uzun/gereksiz anahtar kelimelerin içeriklerden kaldırılması, rakip olan sitelerin SEO raporlaması çıkarılarak karşılaştırmasının yapılması gibi süreçler bu danışmanlığın içeriğine dahil olan süreçlerdir. Ayrıca firmanın kendisiyle de ilgili araştırmalar yapılarak eğer arama motorlarında markayla alakalı olumsuz içerikler ve bildirimler varsa bunların giderilmesi adına da aksiyon alınmaktadır. Çünkü istenilen bilinirlik ve tercih edilirlik seviyesine ulaşılabilmesi için bu tip olumsuzlukların kesinlikle kullanıcıların karşısına çıkmaması gerekmektedir.

Son olarak SEO danışmanlık çalışmaları için bir yandan sosyal medya kısmına da dikkat edilip o alanda da düzenlemelerin yapılması da oldukça faydalı bir çalışma olacaktır. Sadece web sitesi üzerinden değil, sosyal medya hesabı üzerinden de doğru çalışmalarla kullanıcı kitleye ulaşmak daha geniş bir hedef kitleye ulaşım imkanı tanımaktadır.

SEO Danışmanlık Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?