Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
SEO Hizmeti Hakkında Her Şey!

SEO aslında Arama Motoru Optimizasyonu için bir kısaltmadır ve buradan da anlayabileceğiniz üzere Google, Yandex, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmak için en önemli yoldur. SEO Hizmeti E-ticaret yapan şirketler için önemli olduğu kadar yerel çevresinde öne çıkmak isteyen işletmeler için de önemlidir. Peki bu hizmet tam olarak neleri kapsamaktadır ve ne işe yarar? Yazımızda sizlere detaylı olarak açıkladık!

SEO Hizmeti Nedir?

Bir hizmet almadan önce ne işe yaradığını bilmek son derece önemlidir ve karar aşamasında önemli rol oynar. Aynı zamanda bu hizmeti iyice anlamak doğru bir ajansla çalışmanızı sağlayacaktır. Bu hizmet işletmenizin sitesini organik bir yolla arama motorlarında üst sıralara çıkarmanızı sağlamaktadır.

Peki, SEO hizmeti tam olarak neleri kapsar? Aşağıda detaylı olarak göreceksiniz;

  1. Bu hizmet verilirken en önemli şey Blog yazıları ve makalelerdir. Potansiyel müşterilerinizin olası sorularını açıkladığınız ve meraklarını giderdiğiniz makaleler ve blog yazıları sayesinde sizi tercih etmelerini sağlayabilirsiniz.
  2. Sitenizin müşterilerin görmediği tarafları optimize edilir. Örneğin site hızı düşükse Google siteyi üst sıralara çıkarmadığı için hızı optimize edilmelidir.
  3. Google’ın ve diğer arama motorlarının sitenizi daha iyi tanıması için Off Page SEO çalışmaları yapılır.

SEO hizmeti nedir? Sorusunun en net cevabı bu şekilde verilebilir ancak uygulama çok daha kapsamlıdır.

SEO Hizmeti Veren Şirketler: Nasıl Seçim Yapabilirim?

SEO hizmeti veren her şirket sizi istediğiniz sonuca ulaştıramayabilir. Bu hizmet verilirken en önemli şeylerden biri anahtar kelime kullanımıdır. Potansiyel müşterilerinizin istediği anda istediği yerde olabilmelisiniz. Bu sebeple verdiğiniz hizmetin hangi anahtar kelimeler ile aratıldığını belirlemek çok önemlidir.

Makalelerde kullanılacak olan anahtar kelimeler belirlendikten sonra ise uygun sayıda bu anahtar kelimelerin kullanılması gerekmektedir. Fazla ya da az kullanmak sizi hedefe götürmediği gibi, sitenizin Google robotları tarafından SPAM olarak algılanmasına sebep olabilir.

Yanlış bir Arama motoru optimizasyonu daha sonra düzeltmesi güç problemler yaratabileceği için seçiminizi çok iyi yapmalısınız. Seçim yaparken aşağıdaki kriterleri dikkate alabilirsiniz;

  • Tecrübe
  • Uzmanlık
  • Verilen hizmet konusundaki şeffaflık
  • Daha önceki projeler
  • Kadro

SEO yöntemleri ve Google algoritması sürekli değiştiği için yenilikleri takip eden bir şirket tercih etmek çok önemlidir. SEO Hizmeti veren şirketler yenilikleri takip edemediyse maalesef çabalarınız boşa gidebilir. Şirketinize uygun SEO hizmeti için Mucize Fikir ile iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz!

SEO Hizmeti Hakkında Her Şey!
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?