Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
SEO Hizmeti Nedir? Nasıl Fayda Sağlar?

SEO hizmeti, piyasada “Search Engine Optimization” olarak da duyabileceğiniz “Arama Motoru Optimizasyonu”dur. Dünyanın en büyük ve en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın ortaya çıkarmış olduğu teknik yeterlilikler üzerinden bir takım çalışmalar yapılarak, mevcut internet sitesinin diğer internet sitelerinden daha kaliteli olması ve böylelikle de daha üst sıralarda yer alması sağlanabilmektedir.

Yapılacak SEO ile ilgili çalışmalarında gerek kişiler kendi siteleriyle kendileri ilgilenebilirken gerekse de bu işlerle ilgilenen profesyonel bir ekiple anlaşarak işleri yürütebilirler. Kurumsal firmalar ve büyük ölçekli internet siteleri bu tip çalışmaları genelde işinde uzman olmuş, profesyonel bir ekiple çalışan SEO ajansı ile birlikte yürütmektedirler.

SEO Hizmetinin Amacı Nedir?

Burada esas amaç, mevcut siteyi Google sıralamasında en üst sıralara çıkarmaktır. Online ortamda yaptığınız işin/işlerin arama motoru ziyaretçileri tarafından görüntülenmesi, bulunması en önemli unsurdur. Reklam konusunda en hızlı aksiyon alma fırsatı tanıyan SEO çalışmaları, Google’ın arama unsurlarında güvenerek öne çıkardığı sayfalardan biri olunabilmesine imkan tanımaktadır.

Google’dan bu tip bir güven kazanmak, sitenizin ne kadar kaliteli ve özgün olduğuyla ilintilidir. Bahsedilen bu güveni kazanmak için, yapılan SEO çalışması ile hem sitenin kendi kalitesi yükseltilirken hem de diğer web sitelerinden aldıkları bağlantıların sayısı arttırılarak Google tarafında beğenilen ve itibarlı bir site olduğuna dair kanılar oluşmaktadır.

SEO çalışmalarında bir diğer amaç da anahtar kelime dediğimiz önemli noktalarda mantıklı ve doğru hamleler atarak başarıya ulaşmaktır. Sitenin bağlantılı olduğu çalışma alanlarıyla ilgili belirlenen ana kelimelerle ilgili yazılacak tüm içeriklerin özgün ve kaliteli olması adına çalışmalar yapılır. Yaratıcılığın da konuşturulduğu bu alanlarda sağlanacak başarı markaya/kişiye müşteri kazandırma amaçlıdır.

SEO Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

SEO hizmeti veren şirketler ve ajanslar, bu konuda başarılı çalışmalar yapmadıkları sürece danışmanlığını aldıkları sitelerin sıralamalarını asla yükseltemeyeceklerdir. Bu nedenle SEO çalışmalarının faydaları da bu sitelerde görülemeyecektir, aksine sitelerde SERP sonuçları dediğimiz kısımlarda oldukça başarısızlık yaşanılıp sıralama kaybedilmesine dahi neden olabilmektedir.

Başarılı olabilmek için günlük olarak başarılı sağlamaya çalışmak yerine ileriye dönüş geniş kapsamlı SEO uygulamaları yapılarak ulaşılmak istenen hedefe çok daha sağlam adımlarla ilerlenmesini sağlamaktadır. Çünkü bu tip düzenlemelerde süreklilik esas olduğundan, titizlikle ilerlenmesi çok önemlidir.

Bahsettiğimiz titizlikler kullanıcı ön yüzünde yapılacak düzenlemelerle, sitenin arka planında yapılacak kodsal düzenlemelerle, sunucu üzerinde yapılacak düzenlemelerle, site hızının ayarlanmasıyla, mobil uyumluluğa dikkat edilmesiyle, içeriklerin özgün ve kaliteli oluşturulmasıyla ve başka sitelerle kurulacak linkleme inşaasıyla ilgilidir. Bunların her birinde gerekli ve doğru düzenleme yapıldığında SEO alanında site mutlaka ve mutlaka başarı elde edecektir.

SEO Hizmetinin Önemi Nedir?

SEO hizmeti fiyatları her ne kadar piyasa içerisinde yüksek olarak değerlendirilse de, aslında her sitenin böyle bir hizmete ihtiyaç duyduğundan ve ne kadar önemli olduğundan bahsetmek gerekmektedir. Sitenin güçlü olabilmesi için, ziyaretçilerin sitenizi tekrar tekrar tercih edebilmesi için, sitenizin hızından ve görsellerinin/içeriklerinin kalitesinden ötürü kullanıcı deneyiminin sitenizle alakalı çok başarılı noktalara ulaşabilmesi için Google’ın siteler üzerinde dikkate aldığı kullanıcı deneyiminin yükseltilebilmesi için SEO’nun ne kadar önemli olduğu anlaşılıp o doğrultuda çalışmalar yapılabilmesine önem verilmelidir.

Bir site üzerinde SEO çalışması yapıldıktan sonra sitenizin sıralaması da artacağı için daha popüler bir site haline gelebilmeniz ve otomatik olarak ziyaretçi sayısını arttırabilmeniz mümkün olmaktadır. Günümüz internet dünyasında bu tip çalışmaların başarı kazanılması için mutlak ihtiyaç haline gelmesiyle birlikte, Mucizefikir olarak bizler de sizlere her daim SEO hizmeti sunmak için doğru adres olarak buradayız.

SEO Hizmeti Nedir? Nasıl Fayda Sağlar?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?