Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Seo Nasıl yapılır?
Seo Nasıl yapılır?

Bir web sitesine sahip olan her kurumsal firma ya da bireysel fark etmez, mutlaka Seo yapmalıdır. Peki, SEO Nasıl yapılır? Arama motorları arama sonuçlarını sayfalarında mümkün olduğunca yüksek tutmaya çalışıyor bu arama motorlarının büyüme stratejilerinin bir parçası. En temelinde ise web sitenizin ziyaretçilerinin arama sonuçlarında sitenizin görünümünü arttırmanın yolarını bulmak anlamına gelir. Bu genellikle sitenize daha fazla trafik olacağı anlamındadır. Hemen hemen SEO’nun ne olduğunu, ne için olduğunu, neden kullanıldığını anladıysak Seo’nun nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılara başlayabiliriz.
Arama motoru optimizasyonu için en önemli unsurlardan bazıları kendi web sitenizde olur. Ancak site içi arama optimizasyonu olmadan bağlantı kurmanız etkili olmayacaktır. Web sitenizin sayfalarına ve özellikle de ana sayfaya koymanız gereken optimizasyon unsurları vardır.

Yerinde Optimizasyon
SEO
ögelerinden birini kullanırken her zaman aklınızda bulunması gereken şey aşırıya kaçmamak. Sayfalarınızı anahtar kelimelerle baştan aşağı doldurmak isteyebilirsiniz, ancak bu sizi hedefinize yakınlaştırmaktan çok daha da uzaklaşmanıza sebep olacaktır. Aslında Google bir sayfaya gereğinden fazla anahtar kelimeye sahip olan sitelere uyguladığı ceza uygulamasını kaldırdı. Anahtar kelime optimizasyonu söz konusu olduğunda basit olun ve web sitenizdeki her sayfa için en fazla beş anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği düşünün ve bunları optimize edin.  Hangi anahtar kelimeleri kullanacağınızdan emin değilseniz, öneri almak için Google’ın Adwords Anahtar Kelime Aracında bazı ön fikirleri girmeyi deneyin.

Başlık

Web sitenizin sayfalarındaki başlık etiketi, arama motorlarına sayfanın ne hangi konu hakkında olduğunu söyler. Bu, 70 karakter veya daha az olmalı ve işletme veya marka adınız ve yalnızca söz konusu  sayfayla alakalı anahtar kelimeler içermelidir.

WordPress’i Kullanmak?
Kendi etki alanınızda WordPress kullanırsanız, şansa sahipsiniz demektir. Sayfalarınıza başlık etiketleri ve meta açıklamaları eklemek, All in One SEO, Platinum SEO ve Yoast tarafından SEO gibi ücretsiz eklentileri kullanmak çok kolay. Ayrıca Scribe SEO gibi Premium eklentileri kullanarak SEO önerileri alabilirsiniz.

Neden İçerik İhtiyacımız Var?
En son çevrimiçi pazarlama haberlerini takip ederseniz, muhtemelen içerik geliştirme ve içerik pazarlaması hakkında bilgi sahibi olursunuz. İçerik hem web sitenizin ziyaretçileri hem de arama motorları için harika. Ne kadar çok içerik varsa, ziyaretçilerinizin web sitenizde olma olasılığı daha da yükselir ve içeriğiniz ne kadar çok olursa olsun, web sitenizin sayfalarından daha fazlasını arama dizisine koyma olasılığı artar. Arama motorlarını ve ziyaretçileri memnun etmenin anahtarı, web sitemizde kaliteli içerik olmasıdır. Kalite içeriği bunlarla sınırlı kalmaz; Blog yazarlığı, Sanayi makaleleri, Rehberler, Bilgi grafikleri, Videoları gibi konular ve içerikleri doğrulusunda daha iyi ve verimli bir SEO çalışması ortaya koyabilirsiniz.
Siteniz için daha fazla trafik olması ve sitenizin üst sıraya çıkması için bu yollar izlenebilir, Tabi SEO çalışmasının bu kadar basit ve kısa olarak düşünmeyin.

 

Seo Nasıl yapılır?