Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
SEO Uyumlu Makale Üretimi

Google’ın günümüzde en büyük arama motoru olarak web siteleri üzerindeki etkisini düşündüğümüzde, SEO uyumlu makale üretmenin de sitemizin başarısı adına ne kadar önemli ve değerli bir unsur olduğundan bahsedebiliriz. Milyonlarca web sitesinde milyonlarca anahtar kelime üzerine yazılmış makaleler bulunsa da, sitelerin bu inanılmaz yoğun sektör içerisinde sıyrılıp dikkat çekebilmesi, Google’a göre başarılı bir site olup sıralama kazabilmesi için mutlaka ve mutlaka SEO uyumluluğunun tam olduğu makalelerin üretilmesi gerekmektedir.

Google bir sitedeki içeriği tararken, kendi botlarını kullanarak pek çok ince detaya dikkat ederek değerlendirmesini oldukça geniş bir çerçevede yapmaktadır. Örnek verilecek olursa; bir sitede yer alan makalenin tamamen özgün olması ve en az 300 kelimelik uzunlukla yazılmış olması kesinlikle bu içeriği ve dolayısıyla yayınlandığı web sitesini yüzde yüz başarılı yapmaz.

Makalenin özgünlüğüyle beraber içeriğinin anahtar kelimeyle ilintili olması, konunun anlaşılır ve basit bir şekilde anlatılması, ilgili diğer anahtar kelimelerin de organik ziyaretçi çekebilmek adına içerik içerisinde kullanılması, H etiketli başlıklara dikkat edilmesi gibi daha pek çok maddeyle örneklendirilebilecek SEO gerekliliklerine dikkat etmek, içeriğin ve sitenin başarılı olması için nihai hedeftir.

Mucizefikir Dijital Ajans olarak bizler SEO uyumlu makale hizmeti konusunda sizlere her daim başarı yakalayabileceğiniz kalitede hizmet vermekteyiz. Web sitelerinizin başarısında oldukça katkısı bulunan SEO uyumluluk konusunda profesyonel içerik ekibimizle çalışıyor ve her sektörden her çeşit firma için profesyonel olarak SEO uyumlu makale üretimi hizmeti sağlıyoruz.

SEO Uyumlu Makalenin Özellikleri Nelerdir?

Google, sıralama konusunda bir noktaya koymak için her bir siteye kendi bot’larını gönderip detaylı inceleme yaptığını söylemek mümkündür. SEO uyumlu makaleler sayesinde bu bot’lar içeriği ve akışı kolaylıkla çözebilmekte, tüm yazı SEO uyumluysa tam not vererek içerik konusunda sitenin başarı yakalamasına yardımcı olmaktadırlar.

SEO uyumlu makalelerde içerik oldukça anlaşılabilir, siteyi ziyaret eden kullanıcıları direkt olarak aradıkları bilgiye ulaştırır düzeyde olmaktadır. Böylelikle özensiz, bilgi kalabalığıyla yoğrulmuş, teknik kısımlara dikkat edilmemiş ve en önemlisi kopya olarak sitelere konulmuş makale içeriklerinden direkt olarak kalite farkı belli olmakta ve bu da site başarısına yansımaktadır.

SEO uyumlu makale yazımı profesyonel olarak yapıldığında, site içi SEO çalışmaları ve site dışı SEO çalışmaları eksiksiz olarak tamamlanmaktadır. Site içi SEO düzenlemelerinde makalede yer alan başlıkların doğru sayıda ve doğru yerde H etiketiyle atılması, anahtar kelimelerin öncelikle doğru sayıda olacak şekilde koyu renkle yazı içerisinde belirtilmesi, yazı içerisinde yer alan görsel ya da video etiketlerinin yazı geneline uygun şekilde atılması, description ve meta tag kısımlarının doğru bir şekilde doldurulması gibi örneklendirebileceğimiz pek çok detay unsurla ilgilenilmektedir.

Site dışı SEO uygulamasının doğru yapıldığı makalelerde ise her şeyden önce sitenin sektörüyle alakalı, Google tarafından başarılı bulunmuş sitelere backlink verilmesi; sosyal medya hesaplarında yazılan makalelere uygun olacak şekilde tamamlayıcı çalışmaların yapılması, e-mailing çalışmaları gibi farklı alt başlıklara dağılacak profesyonel çalışmalara rastlanmaktadır.

SEO Uyumlu Makale Üretimi
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?