Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » 10 Adımda Twitter’da Fenomen Olmak!
10 Adımda Twitter’da Fenomen Olmak!

En çok tercih edilen sosyal ağlardan bir tanesi olan Twitter, tanımadığınız insanlarla iletişim halinde olabildiğiniz ve içinizden geçen her şeyi özgürce ifade edebildiğiniz bir platform. Dünya’da oldukça güçlü bir sosyal medya platformu haline gelen Twitter’da fenomen olmak, pek çok kullanıcının hedefleri arasında yer alıyor. Twitter’da daha çok insana sesinizi duyurabilmek için, bilinirliğinizi arttırmak için yani fenomen olabilmek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler mevcuttur.

10 Adımda Twitter’da Fenomen Olmanın Yolları

  • Özgün olmak. Güncel konulara dair özgün içerikler paylaşmanız sizi bir adım öne çıkaracaktır. Özgün bir bakış açısıyla ürettiğiniz içerikler zamanla takipçi sayınızın artmasını sağlayacaktır.
  • Orijinal olun! Fenomen olma yolunda ilerlerken en çok dikkat etmeniz gereken konunun orijinallik olduğunu unutmayın. Hep aynı şeylerin döndüğü, aynı paylaşımların yapıldığı, benzer içeriklerin üretildiği hesaplar, okurlar tarafından sıkıcı olarak algılanmaktadır. Farklı bir şeyler sunarak yaratıcılığınızı ortaya çıkartıp fenomen olma yolunda etkili adımlar atabilirsiniz.
  • Güldürün. Mizahi konulardan bahsedin. Yapılan araştırmalar göz önünde bulundurulduğunda twitter kullanıcılarının mizah içerek yazıları daha çok sevdiği ortadadır. Komik yazılar ve görseller, okurları büyük ölçüde etkilemektedir.

 

  • Twitter fenomenleriyle ve ünlü isimlerle iletişim halinde olun! Fark edilmek istiyorsanız eğer onların attıkları tweete mention atabilirsiniz veya paylaştıkları görsellere olumlu-olumsuz yorumlar yapabilirsiniz. İsminizin bu şekilde bir yerlerde görünmesi fenomen olma yolunda size büyük kolaylık sağlar.
  • Bilinen en büyük yanlış: Sürekli tweet atmak! İlgi çekmeyen, sıradan ve çok sayıda atılan tweetler, sizi başarıya götürmez. Gündemde olmanız için elbette attığınız tweet sayısı önemli fakat abartı sayıda atılan tweetler, insanların sayfasını boş yere işgal etmenize sebep olur ve sizi takip etmeyi bırakabilirler.
  • Samimiyet! Samimi ve içten olmaya özen gösterin. Egolarınızı bir kenara bırakın ve samimi bir dille iletişim kurmaya çalışın.
  • Sadece twitter tek başına yeterli mi? Elbette hayır! 140 karakterden daha fazla söyleyeceğiniz şeyler olmalı! diğer sosyal mecralarda da aktif olun.
  • Ülke ve dünya çapındaki popüler hashtagler hakkında bir şey yazmak sizin için büyük bir artı olacaktır. Çünkü onları milyonlarca insan okuyor ve bu sayede milyonlarca insana ulaşma imkanını yakalayabilirsiniz.
  • Twitter’da fenomen olmak istiyorsanız; Bihaber olmayın! Olan bitenden, güncel ve popüler konulardan mutlaka haberiniz olsun. İnsanların ilgi odağı olan gündeme bomba gibi düşen konular hakkında söyleyeceğiniz bir şeyler mutlaka olmalı!
  • Hilelerden ve takipçilerinizi organik olmayan yöntemlerle arttırmaktan vazgeçin!

Yukarıda belirtmiş olduğumuz Twitter’da fenomen olma yolunda uygulayacağınız 10 yöntem sayesinde çok daha fazla kişiye ulaşabilir ve sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz Seo Hizmeti sayesinde sosyal ağlardaki etkinliğinizi arttırabilir, bireysel veya kurumsal prestijinizi yükseltebilirsiniz.

10 Adımda Twitter’da Fenomen Olmak!