Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Woocommerce E-Ticaret
Woocommerce E-Ticaret

Woocommerce e-ticaret alanında oldukça popüler olan, güvenilir bir WordPress eklentisidir. Online ticaret kısmında markaların kullanıcı dostu arayüz arayışları sonucunda geliştirilen bu eklenti, var olan tüm e-ticaret koşulları için çözümcü öneriler sunan, ticaret yapılan web sitelerinde sorunsuz bir işleyiş ortaya çıkartan bir arayüz olarak kabul edilebilir.

Hiçbir sorunla karşılaşılmadan sitelere uygulanan bu eklenti, web mağazanızın müşteriye gözükmeyen teknik kısmında harika işler yaratabilmeniz için sizlere yardımcı olmaktadır. Günümüzde e-ticaret, klasik ticaret kavramıyla yarış haline gelen bir dijital dünya alışverişi olarak kabul gördüğünden, online olarak sitelerden yapılacak alışverişlerde de en iyi hizmetleri sunabilmek için bu tip fark yaratacak eklentileri kullanmak mutlak ihtiyaçlar listesinde bulunmaktadır.

Woocommerce Eklentisinin Faydaları

Woocommerce eklentisi, bir markanın mağaza işlerini online tarafta yöneten yöneticilerin işlerini kolaylaştırarak farklı bir web geliştiricisine ihtiyaç duyulmadan her şeyin halledilmesini sağlar. Telefonlara yüklenecek olan Woocommerce app’i (uygulaması) sayesinde dışarıdayken de siteyle her daim ilgilenme olanağı sunmaktadır.

Bununla birlikte bir e-ticaret sitesinde her ürünün satılabilmesine ilişkin detayları toparlayan bu eklenti, satışa sunulan ürünler hakkında hedef kitleyi ilgilendirecek tüm ürün varyasyonlarını sergilemekte, pek çok yapılandırmanın kolayca oluşturulabilmesine ve çevrim içi büyük pazarlara ait ürünlerin satışının da kolaylıkla yapılabilmesine imkan sağlamaktadır.

Woocommerce ile online alışveriş esnasında sitenizin bağlı olduğu ticaret unsuru kapsamında ziyaretçilerinize üyelik imkanı sunabilir, ücretini ödediğiniz uzantılarla birlikte rezervasyon yapabilir, abonelik alan ziyaretçiler için aboneliğin yinelendiği seçeneklere göre ödeme seçenekleri oluşturabilir ve fiyatlandırma konusunda çeşitlilikler meydana getirebilirsiniz.

Ödeme kapsamında bu eklentinin sunduğu faydalar genel olarak banka havalelerinin sorunsuz yapılabilmesi, kapıya teslim seçeneği işaretlendiğinde ürün tesliminde nakit ödeme imkanının sunulması, yaygın kullanılan tüm bankaların kredi kartlarından sorunsuz bir şekilde ödeme alınabilmesi ve farklı alternatifler ile ödemelerin sorunsuz yapılabilmesi şeklindedir. Eklenti toplam 140 ödeme aracı ile entegre olabildiğinden ister yurt içinden ister yurt dışından yapılacak ödemelerde sorunsuz bir alışveriş süreci rahatlıkla geçirilebilir.

Aynı zamanda kullanıcıların dikkatini çekebilecek, mutlu olabilecekleri ücretsiz hediye seçenekleri sunma, bir alana bir bedava kampanyaları gibi fırsatların sunulabileceği uzantılar da program dahilinde bulunduğundan, gönderim seçeneklerinde ve teslimatta müşteri memnuniyetini karşılamak için site yöneticilerine güzel imkanlar sunmaktadır.

Woocommerce kullanımı sayesinde e-ticaret sitesi sahipleri, müşteri hesaplarından envanter seviyelerine, vergi hesaplarından site düzenine kadar onlarca alt başlıkla örneklendirilebilecek konulardaki tüm kontrole sahip olmaktadırlar. Bu arayüzün içerisindeki eklentileri uygulamaya koyarak ya da kaldırarak, online mağazanın tasarımı günün koşullarına ve müşteri isteklerine göre değiştirerek ya da ödeme servisleri arasında düzenlemeler yaparak istediğiniz servisi ve görüntüyü elde etmeniz mümkün olmaktadır.

Woocommerce E-Ticaret