Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Sosyal Medya Ajansı: Yepyeni Bir Kavram!

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş olsa bile sosyal medya son derece yeni bir kavram. Özellikle Instagram ve Twitter’ın gelişmesinden sonra sosyal medya diye bir kavram ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla sosyal medya ajansı denildiğinde çok yanlış ya da eksik bilgiler olduğunu görmek mümkün. Yazımızda sizlere bu kavramı detaylıca açıklayacağız!

Sosyal Medya Ajansı Nedir?

Sosyal medya birçok insanın beklentisinin aksine markalaşma ve satış için önemli bir hale geldi. Özellikle Facebook, Instagram, Twitter ve TikTok son derece baskın platformlar. Her markanın kendi farklılıklarını ve özelliklerini ortaya koyması açısından da çok faydalı olduklarını söyleyebiliriz. Bunun olabilmesi için bir sosyal medya ajansı ile çalışmalısınız. Sosyal medya ajansı nedir? Sorusunun en net cevabı bu şekilde verilebilir.

Sosyal medya ajansları genel olarak aşağıdaki hizmetleri vermektedir;

  1. Sosyal Medya Yönetimi
  2. Sosyal Medya Reklam Yönetimi
  3. Google Adwords Yönetimi
  4. SEO
  5. Web Tasarım

Bir ajans yalnızca sosyal medya tarafında hizmet veriyorsa dijital pazarlama alanında eksik kalabilirsiniz. Tüm hizmetleri tek bir elden almak marka kimliğiniz açısından daha doğru olacaktır. Hem sosyal medya hesaplarınızın hem de internet sitenizin aynı çizgide olması güven verir ve kalıcı müşteriler kazanmanızı sağlar.

Sosyal Medya Ajansı Ne İş Yapar?

Genel olarak verilen hizmetleri söyledik ancak bu başlıkların kendi içlerinde ayrıntıları bulunmaktadır. Sosyal medya ajansı ne iş yapar sorusunun cevabı karmaşık olabilmektedir. Her ajansın kendi yöntemleri olabileceği gibi, sektörü iyi tanıyan ajansların yaptığı bazı kesin şeyler vardır.

Aşağıda kesinlikle yapılması gereken şeyleri göreceksiniz;

  • SEO: Bu hizmet kapsamında ajans anahtar kelime araştırması, rakip analizi ve internet sitesi optimizasyonu hizmeti verir. Aynı zamanda bulunan anahtar kelimeler blog yazıları aracılığıyla kullanılır.
  • Sosyal Medya Yönetimi: Sosyal medyada düzenli olarak markanıza özel paylaşımlar yapılır. Tasarım şablonları hazırlanır ve hep aynı dil kullanılır. Örneğin kurumsal bir dil tercih edebilirsiniz.
  • Sosyal Medya Reklam Yönetimi: Reklam vermek yalnızca maliyet anlamına gelmemektedir. İyi bir kampanya oluşturulmalı ve doğru görseller kullanılmalıdır. Hedef kitle belirlenmeli ve o hedef kitleye uygun reklamlar hazırlanır.

Eğer sizde bu hizmetleri tecrübeli ve profesyonel bir sosyal medya ajansı ile almak istiyorsanız Mucize Fikir ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere daha detaylı bilgi verebilir, sektörünüze ve markanıza uygun çözümleri birlikte üretebiliriz!

Sosyal Medya Ajansı: Yepyeni Bir Kavram!
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?