Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Off Page SEO Nedir?

İnternet siteniz dışındaki yaptığınız faaliyetlerde internet sitenizin tanıtılması ve daha fazla ziyaretçiye ulaşması için yapılan tüm çalışmalara denir. Diğer yandan birçok internet sitesinin site ait olan siteyi tavsiye etmesi için yapılan Backlink çalışmalarıdır. Bu çalışmalar neticesinde internet sitenizdeki paylaşımlar ve internet sitesi dışında olan paylaşımlarınız ahenkli ve uyum bir biçimde birbirini tamamlamış olur. Ayrıca arama motorlarında internet siteniz güvenli siteler kategorisinde yer alır. İnternet siteniz için yaptığınız off page SEO çalışmalarında paylaştığınız içeriklerin orijinalliğine önem verilmeli ve çalışmaların doğallığı korunmalıdır. İnternet siteniz içerisinde ve internet sitenize entegre olan sosyal mecralardaki hesaplarınızdaki paylaşımlar doğal olduğu kadar kaliteli olmalıdır.

Off Page SEO’nun Önemi

Siteniz dışında yaptığınız çalışmalarda, paylaşımlarınızın kullanıcılara bir şey katması gerekir. Doğallık anlamındaki paylaşımlarınızın kalitesi kullanıcıları etkilemeli ve onların işine yaramalıdır. Bilgiler yarar sağlamadıkça kullanıcılara hiçbir fayda sağlamaz. İnternet sitenizde yaptığınız çalışmalarda önceliğiniz kalıcı olmaktır. Hızlı bir şekilde popüler olma çabasında olmak size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Bu yüzden içerikler ve paylaşımlar hem size özgü orijinal hem de kaliteli ve yarar sağlayıcı şeyler olmalıdır. Sitenize dışardan aldığınız Backlink çalışmaları da yukarıdaki kriterlere uygun olmalı ve sosyal medya üzerinden aldığınız bu linkler için doğru zaman ve istikrarlı bir çalışma ile kalıcı olmak oldukça büyük önem arz etmektedir. İnternet sitenize gelen kullanıcıların memnun olması onpage SEO performansını yansıtmaktadır. Aynı şekilde internet sitesinin yönlendirilmesi yönündeki çalışmalar Off page SEO çalışmaları performansını belirlemektedir.

Off Page Çalışmaları Nasıl Yapılmalıdır?

İyi bir plan kurmanız gerekirse bu plan, internet sitenizin olduğu sektörden birçok firma ve web sitesi ile anlaşma yaparak Backlink çalışmaları yapmaktır. Fakat bu çalışmalar kolay değildir, bunun nedeni ise sektörünüzden olan her internet sitesi ve firma sizlerle rekabet içerisinde olduğundan yönlendirme teklifinizi ya da iş birliğinizi reddedebilir. Ancak doğru stratejiler ile bu çalışmaları yapmak site trafiğini arttıracak ve oldukça yüksek bir ziyaretçi sayısına ulaşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca Off page SEO faaliyetlerine başlamadan önce sitenizin içerisindeki SEO çalışmalarını tamamlayın. Çünkü internet sitesine gelecek olan ziyaretçiler boş bir internet sitesi görürse kötü yorumlar yaparak internet sitenizin itibarını kırabilir.

Off Page SEO Nedir?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?