Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Video Prodüksiyon
Nasıl Yapılır?

Video prodüksiyon, video yapım süreçlerinin tamamına verilen addır. Yapım anlamına gelen prodüksiyonun tamamlanması için 3 aşama gereklidir. Bu aşamalar ise; pre-prodüksiyon (yapım öncesi), prodüksiyon (yapım) ve post prodüksiyon (yapım sonrası) aşamalarıdır. Başarılı bir video prodüksiyon projesinin hayata geçirilmesi için bu 3 aşamanın da titizlikle gerçekleştirilmesi gerekir. 

Video
Prodüksiyon
Nedir?
Reklam Filmi

Kurumsal SEO, kurumsal alanda hizmet veren firmaların web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesini sağlamak için yapılan teknik arama motoru optimizasyonu uygulamalarına verilen genel isimdir. Yapılacak çalışmalar sayesinde hem markalar sitelerinde daha fazla ziyaretçi trafiği kazanacak hem de prestij açısından yükselişe geçeceklerdir. Bilindiği üzere prestijin artması beraberinde her geçen gün büyüyen bir satış hacmi ve geniş tanıtım olacakları getirdiğinden markaların kurumsal olarak arama motoru optimizasyonu çalışmasına önem göstermesi oldukça önemlidir.

Bu alanda yapılacak çalışmalara başlamadan önce, öncelik olarak firmanın hedefinin ne olduğu belirlenmelidir. Aynı zamanda bu hedef doğru orantılı olarak hedef kitleye de etki ettiğinden çalışmaların yapılacağı alanda hedef kitleyi de doğru belirlemek gerekir. Hedefin ve hedef kitlenin ne olduğu belirlendikten sonra sıra rakip analizine gelir. Mevcut firmanın aynı sektörde rakibi sayılacak firmaların detaylı analizinin yapılması ve raporlanması, aynı zamanda rekabet içerisinde bulunulan sektörün de detaylı olarak araştırılması ve hangi noktadan ilerlenmesi gerektiğinin iyi belirlenmesi gerekir.   

Reklam Filmi Hizmetleri
Tanıtım
Filmi

Herhangi bir ürün, kurum, kişi ya da hizmet ile alakalı hedef kitlenin en iyi şekild bilgilendirilmesi adına hazırlanmakta olan iletişim stratejilerinden bir tanesi tanıtım filmidir. Tanıtım konusunda her ne kadar pek çok farklı tarzda ürünler bulunuyor olsa da bunlar arasından en fazla tercih edileni şüphesiz ki videolar. Çünkü videolar özellikle de sosyal medya platformlarının kullanılmaya başlaması ile beraber artık daha öncesinde olmadığı kadar popüler bir hale geldi. Böyle olunca da bu alanda paylaşılacak tanıtım filmi oldukça kısa bir süre içinde hedef kitleye erişmiş oluyor.

Tanıtım Filmi Hizmetleri

 • 180-240sn-Kurumsal Tanıtım Filmi
 • 60-120sn-Imaj/Urun Tanıtım Filmi
 • 10-30sn Pıt-Stop Tanıtım Filmi 
2D
Animasyon

Animasyon, insan gözünün sahip olduğu bir dezavantaj ile oluşur. İnsan gözü, saniyenin sadece 1/16’sını  algılayabilmektedir. Bu nedenle hızlı bir şekilde peş peşe gelen görüntü ve fotoğraflar, bir tür “hareket” yanılsaması meydana getirir. Sinema filmleri bu hareket yanılsaması ile fotoğrafı birleştirirken, animasyon ise elle çizilmiş grafik karakterleri, kuklaları veya objeleri kullanırlar. Bu şekilde meydana getirilen filmlere animasyon adı verilir.

2D Animasyon Hizmetlerimiz

 • 2d Statik Animasyon Reklam Filmi
 • 2d Dinamik Animasyon Reklam Filmi 
Sosyal Medya
Tarif/Tanıtım Videosu

Tanıtım videosu, adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir ürünün, şirketin, hizmetin ya da bireyin tanıtılması için hazırlanmış video çeşididir.  Bugün televizyonlarda, YouTube videolarında ve sosyal medya kanallarında gördüğümüz videoların tamamı tanıtım videosu olarak adlandırılır. Kurumsal tanıtım filmleri, şirketlerin ürün ve hizmetlerini müşterilerine pazarlayan en büyük pazarlama aracı olabilir. 2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre sosyal medyada insanların %65’inden fazlası 3 dakikadan uzun videolara daha fazla ilgi gösteriyor. Bu da görsel ve yazılı içeriklerin yerine video içeriğin çok daha popüler olduğunu gösteriyor.

Sosyal Medya Tarif/Tanıtım Videosu Hizmetlerimiz

 • IgTv Ürün Tarif Videosu
 • Igtv Urun/Hizmet Tanıtım Videosu
 • 1080p YouTube Multi-platform Urun Tarif Videosu
 • 1080p YouTube Urun/Hizmet Tanıtım Videosu
 • 1080/60 YouTube Aksiyon Videosu 
Eğitim
Videosu

Eğitim videoları genelde kurumsal firmaların   çalışanlarına yönelik hazırlanır. Çalışanlar ise bu videoları çoğunluk olarak online eğitim platformlarında kullanırlar. Eğitim videolarının çoğu animasyon ve greenscreen çekimler ile oluşturulur. Videoların amacı ise eğitim ve interaktif öğrenmeyi bir araya getirerek başarı sağlamaktır.

Eğitim Videosu Hizmetlerimiz

 • Kurumsal eğitim videosu
 • Bireysel eğitim videosu 
Kamu Spotu
Reklamı

Kamu spotu geçmiş yıllarda sadece kısıtlı kategorilerde reklamlar üretiyordu. Zaman geçtikçe daha fazla farkındalık yaratmak ve insanları bu konuda bilinçlendirmek için reklam alanları genişledi. Sigara, alkol, çevre, eğitim, sağlık, trafik kuralları, kadın hakları, fiziksel ve zihinsel engelliler gibi konularda kamu reklam spotları çekiliyor

Kamu Spotu Reklamı Hizmetlerimiz

 • Tam kapsamlı çekim 
Profesyonel
Fotoğraf Çekimi

Profesyonel fotoğraf çekimi fark edilmeyen detayları görebilmek ve birçok farklı bakış açısıyla bilinmeyene odaklanmak ve çok daha öteye geçerek kompozisyonu en iyi şekilde aktarabilmektir.
Estetik yönlü olduğu için bir sanat olarak da kabul görülen profesyonel fotoğraf çekimleri, meslek olmalarının yanı sıra hobi olarak da yapılan ve oldukça zevkli bir aktivite olarak da tanımlanmaktadır.

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Hizmetlerimiz

 • Ürün Çekimleri
 • Otel Çekimleri
 • Etkinlik/Organizasyon Çekimleri
 • İşletme Çekimleri
 • Sanayi Çekimleri
 • Konser/Sanat Çekimleri
 • Web/Portre Çekimleri
 • Tekstil Çekimleri 
Markanıza Özel Çözümler
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?