TEKLİF İSTE

Web Sayfası Tasarımı Fiyatları

Web Sayfası Tasarımı ve Fiyatlandırması Nasıl Oluyor ?

Web sayfası tasarımı fiyatları özellikle son dönemlerde firmalar arasında oldukça farklı fiyatlandırmalar içermektedir. Bu durumun en önemli nedenlerinden biri de sosyal medya açısından her işletmenin ve hatta her bir kişinin web sayfasına ihtiyaç duyması ve bu nedenle de firmalar arasında fiyatlandırmalar oldukça değişkenliklere neden olmaktadır.

Web sayfası tasarımı fiyatları yapılacak olan site tasarımının çeşidine ve kullanılan içeriklere göre de değişebilmektedir. Örneğin yapılacak olan web sayfası tasarımında hazır scriptler kullanılabilirken, tamamen özgün olarak en baştan özel tasarımlar ile de bir web site tasarımı yapılabilmektedir. Bu durum da dolayısı ile web site fiyatlandırmalarında farklılıklara neden olmaktadır. Hazır script ile yapılan bir web sayfası tasarımı oldukça uygun fiyatlara mal olabilirken, özel olarak tasarlanan ve özel kodlanan bir web sayfası çok daha pahalı olabilmektedir.

Web Sayfa Tasarımı nedir?

Web sitesi/sayfası tasarımı özellikle son yıllarda oldukça önemli bir yeri olan, kişilerin ya da firmaların kendini tanıtabilmesi ve online mecralarda kendini sunabilmesi için gerekli olan bir iletişim panosudur.

Web sitesi yapımı fiyatları yapılacak olan sitenin tasarımına ve içeriklerine göre belirlenmekte olduğu için öncelikle nasıl bir site yapılacağı konuşulmalıdır. Web sitesi yapımına başlanmadan önce mutlaka tasarımda hangi renklerin kullanılması gerektiğine ve nasıl fotoğraflar kullanılarak yazıların hangi alanlara yerleştirilmesi gerektiğine kadar birçok önemli detay belirlenmeli ve buna bağlı olara da tasarıma başlanmalıdır.

Web sitesi yapımı fiyatları da yine daha önce söz ettiğimiz gibi firmalar arasında farklılıklara sahip olan ve yapılacak olan web sitesinin nasıl hazırlandığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Her zaman bu alanda bahsettiğimiz gibi hazır olarak yaılan web site tasarımları özel olarak tasarlanan ve kodlanan bir site tasarımına göre çok daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. Aslında bu nedenle de daha sık hazır scriptler ile yapılan web sitelerine rastlanmaktadır.  Ancak kurumsal firmalar genellikle hazır yazılımlardan değil, aksine özel olarak tasarlanan ve kendilerine özgü olarak dizayn edilen özel yazılım ve kurumsal web tasarım çalışmalarını tercih etmektedir.