Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Web site SEO analizi nasıl yapılır?

Web site SEO analizi site içi ve dışı yapılmakta olan çalışmaların verilerinin incelenmesi olarak da adlandırılabilmektedir. Özellikle yeni nesil seo optimizasyon çalışmaları açısından önemli olan analiz raporları ve yapılan analizler sizlerin web sitlerinizdeki var olan hataların tespit edilmesi be gerekli olan çözümlenmelerin yapılması açısından da son derece önemli bir yere sahiptir.

Seo analizi neden yapılır?

Web site seo analizi sitelerin test edilmesi ve yapılan testler neticesinde de incelenmesinin yapılması için gerekli olmakla birlikte, günümüzde kullanılan birçok analiz siteleri ve analiz programları da yer almaktadır. Seo analizi web sitesinin sayfa kodlarının ve ve ilişkili bağlantıların incelemesi şeklinde yapılır be elde edilen veriler sayesinde de var ise sorunlar ve eksiklikler hemen sağlıklı bir şekilde düzeltilebilir. Seo analizleri iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar site içi yapılan seo analizleri, bir diğeri ise site dışı yapılan seo analizleridir. Site içerisinde seo analizleri yaparken kullanılan birçok farklı site yer almaktadır.  Bunlar; PageSpeed Insights, Mobile friendly, W3C vb.

Tüm bunların yanı sıra var olan bazı siteler üzerinden de kolaylıkla sorgulamalar ve site içi düzeltilmesi gereken hataları kontrol edebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar yer almaktadır. Önemli noktaların en başında Site başlığının (title) 60 karakterden oluşması gerekir ve 70 karakteri geçmemesi gerekmektedir. Sitenin açıklama alanında (description) 160 karakterden fazlası olmaması gerekir. Ayrıca siteyle alakalı anahtar kelimelerin uzunluğu da 260 karakterden mutlaka az olmalıdır. Son olarak ise başlıkların tanımlanması için kullanılmakta olan tagların belirli bir sırada olması ve doğru bir biçimde kullanılması da son derece önemlidir.

Kısacası SEO analizi ve yapılan analizlere göre ortaya çıkan seo analiz raporları sitelerin var olan durumuna göre farklı sürelerde tamamlanabilmektedir. Ancak bazı siteler 1 günde analiz raporuna ulaşırken, bazı sitelerde bu süre daha da uzayabilmektedir. Sizler de seo optimizasyonu ve seo analizi ve raporlandırması için bizler ile iletişime geçerek güvenilir hizmet alabilirsiniz.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?