Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
İstanbul Web Tasarım Hizmeti

İstanbul web tasarım konusunda hizmet alabileceğiniz pek çok firma bulunmaktadır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, alınacak hizmetin müşterinin isteklerini tam karşılayacak kapasitede ajanslardan ya da sektörde tek başına tasarım işiyle uğraşan kişilerden alınması gerekliliğidir.

Web tasarım, kurumların ya da bireysel web sayfalarının ziyaretçileri memnun edebilecek şekilde bir web sitesi tasarımı yapılması durumudur. Her marka ya da bir web sitesine sahip olan herhangi bir kişi, müşterileri tarafından beğenilecek ve ziyaret sayısını arttırabilecek tasarıma sahip bir web sitesine sahip olmak istemektedir.

Bu da ancak işinde profesyonelleşmiş, hangi alanda hangi tasarımın daha uygun olabileceğine doğru karar verebilen ve yaptığı tasarımlarla referans verebileceği işler çıkartabilen tasarımcılarla mümkün olmaktadır.

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Web tasarım hizmetleri alanında ister kurumsal web tasarım hizmeti veren ajanslar olsun, ister özgün web tasarım yapabilen web tasarımcı çalışmaları olsun; bir sitede mutlaka ve mutlaka dikkat edilmesi gereken maddeler şu şekilde özetlenebilmektedir;

Öncelikle müşteri deneyimleri göz önünde bulundurularak, tasarımı yapılacak web sitesinin kullanıcıların beğenisini kazanacak şekilde yapılması gerekliliği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu alanda en doğru ve en başarılı tasarımı yapabilmek için karar verme aşamasında hazırlanacak siteyle aynı sektörde olan farklı web siteleri inceleme altına alınarak dikkat edilecek unsurlar belirlenmelidir. Ardından özgün bir şekilde oluşturulmaya başlanan tasarımda sitenin kodsal yapılarında mutlaka HTML5 ve CSS3 uyumluluğu var olmalıdır.

Yapılacak tasarımlarda sadece masaüstü kullanım değil, mobil uyumluluğa da mutlaka dikkat edilmelidir. Çünkü teknolojik çağda akıllı telefonlar her alanda daha çok kullanıldığından, tasarım hem masaüstü görünümde hem de mobil görünümde kusursuz olarak var olabilmelidir. Bu konuda yapılacak tasarımın responsive dediğimiz çözünürlüğe göre kendisini şekillendirebilen bir özelliğe de sahip olmasına dikkat edilmelidir.

Kurumsal web tasarım ajansı ile yürütülen web tasarım çalışmalarında süreç her yönden ele alınarak tasarımı yapılan sitelerin Google’ın vermiş olduğu tüm uyumluluk kriterlerine uygun olarak yaratılması da oldukça önemlidir. Bu konuyla ilgili olarak SEO düzenlemesi yapılmalı, anahtar kelime çalışması da yapılarak uygun URL’lerin ortaya çıkartılması gerekir. Bu düzenlemeler yapılarak sayfa içi tüm optimizasyonlar tamamlanmalıdır.

Tasarımı tamamlanan sitenin yapılan tüm çalışmalarının yüksek güvenlikle korunması için hem hızlı çalışabilecek hem de yüksek seviyede koruma sağlayabilecek bir hosting seçilmesi de oldukça önemlidir. Bu konuda site sahibi kurum ya da bireyler bilgilendirilmeli, ayrıca sitenin yönetim paneli konusunda da soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgilendirme yapılmalıdır.

Tüm bu anlattıklarımızın sonucunda iyi ve kaliteli bir web tasarım hizmeti almak isteyen kurum ve kişiler için web tasarım ajansı olarak Mucizefikir her türlü desteği sunmak adına sizlerin hizmetine her daim hazırdır.

İstanbul Web Tasarım Hizmeti
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?