Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Kurumsal Web Sitesi Çalışmaları

İnternetin hayatlarımızda bu kadar yaygınlaşması ve kullanım oranlarının müthiş bir derecede artması, her alanda imkanların internet üzerinden değerlendirilmesi durumunu da meydana getirmiştir. İnternette yer alan milyonlarca web sitesi, bireysel web sitelerinin dışında kurumsal web sitesi olarak da faal bir şekilde hizmet vermektedir. Oluşturulan web sitesi, bir markanın kullanıcılarına açılan en şeffaf penceresi olarak değerlendirebileceğinden bu kurumsal sitelerin başarı oranlarının arttırılması için de ekstradan çaba ve ilgi gerekmektedir.

Kurumlara ait web siteleri, bağlı olduğu kurumun yaratmış olduğu kimliğe uygun olarak düzenlendiğinde hem bilgi akışının kolay sağlanmasına hem de akılda kalıcılık yönünden bir fark yaratmasına yardımcı olur. Özellikle kullanıcılara kolay kullanım imkanı sunarak dizayn edilmiş web sitelerinin kısa sürede ziyaretçi sayısının organik şekilde yükseldiği ve gelen ziyaretçilerin sitede daha uzun sürelerde vakit geçirdiğini söylemek mümkündür.

Kurumsal web sitesi tasarımı konusunda profesyonel düzeyde bir başarı elde etmek için bu konuda profesyonel bir ekiple çalışılması gerekir. Çünkü tasarım aşamasından sitenin içerik olarak doldurulmasına, kullanıcılarla her daim iletişim içerisinde bulunulmasından kolay ve ilgi çekici kullanım unsurlarının bir araya getirilmesine kadar pek çok alt başlıkla değinebileceğimiz kurumsal sitelerin oluşturulması yalnızca bu konuda uzman olan ekiplerin site üzerinde detaylı bir çalışma düzenlemesiyle mümkündür.

Mucizefikir Dijital Ajans tüm bu kurumsal web sitesi oluşturma ve bu web sitesini başarıya kavuşturma süreçlerinde iş birliği içerisinde bulunduğu markalara profesyonel düzeyde 7/24 destek sağlamaktadır. Bir markanın kullanıcıların gözünde oluşturacağı etkinin, o markanın web sitesine gelen ziyaretçilerin fonksiyonel olarak siteyi kolaylıkla kullanabileceği ve çok kolay şekilde bilgi alabileceği şekilde düzenlemek profesyonel olarak sunulacak kurumsal web sitesi tasarım hizmeti sayesinde oldukça etkin bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kurumsal Web Sitesi Oluşturmanın Markanıza Olan Etkileri

Bir web sitesinin marka tarafından beklenen en büyük faydası; sitede yer alan hizmetin, ürünün ya da fikirler topluluğunun hedef kitleye doğru yoldan doğru yöntemlerle ulaşması ve bu süreçlerin markaya satış bazlı olarak veya imaj konusunun sükse kazanması şeklinde geri dönmesidir. Bahsettiğimiz bu durumların meydana gelmesi için de iyi hazırlanmış ve eksiksiz bir kurumsal web sitesine sahip olunması gerekmektedir.

Markanın başarısı kullanıcılarına sunmuş olduğu kolaylıklardan geçtiği için web sitesi için de mutlaka güncel, kullanım kolaylığı sağlayan, müşterilere markaya her daim ulaşılabilir bir şekilde dizayn edilirse markanız mutlaka ve mutlaka web sitesi konusunda başarı elde edecek ve arama motorlarının gözünde kaliteli bir site olarak kodlanacağı için sıralamada yükselmeye devam edecektir.

Başarılı Bir Kurumsal Web Sitesi İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Başarılı kurumsal web sitesi oluşturmak için dikkat edilmesi gereken kısımlar şu şekilde özetlenebilir;

 • Web sitesi mutlaka son web trendlerine göre programlanmalıdır.
 • Hız konusunda her daim hızlı bir kullanım kolaylığı sağlamalıdır.
 • Tasarım konusunda markanın kimliğine uygun bir tasarım şeması tercih edilmelidir.
 • Sitenin oluşturulma safhasında mutlaka kullanıcılara kafa karıştırmayan, kolay erişim sağlayabileceği bir site şeması sunulmalıdır.
 • Sitede yer alan tüm içerikler özgün ve ulaşılmak istenen bilgili direkt olarak verir vaziyette olmalıdır.
 • Sunulan tüm içerikler güncel SEO kurallarına uygun olacak şekilde düzenlenmelidir.
 • Siteye gelen ziyaretçiler her daim markaya ulaşabilmeli ve sorularına kısa sürede eksiksiz yanıt bulabilmelidir.
 • Arama motorlarının öncelik verdiği unsurlar marka kimliğiyle harmanlanarak doğru bir ara yüz oluşturulmalıdır.
 • Rakip analizleri ve anahtar kelime analizleri yapılarak aynı sektördeki diğer web sitelerinden başarı olarak birkaç adım öne geçilebilecek tasarımlar ve kullanım imkanları değerlendirilmelidir.
 • Sitenin tanıtımının iyi yapılması, özellikle hedef kitlenin dikkatini çekebilecek reklam çalışmalarının yapılması oldukça önemlidir.
 • Kurumsal web sitesi özellikleri arasında sayabileceğimiz benzer sitelerden geri bildirim alınması, e-mailing ile tanıtım yapılması gibi süreçler de her daim öncelikli çalışma alanları arasında olmalıdır.
Kurumsal Web Sitesi Çalışmaları
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?